نکند ما خواب کسی باشیم که سالها پیش


نکند ما خواب کسی باشیم که سالها پیش

Chrome حریم خصوصی شما را جدی می‌گیرد. در اینجا هرآنچه که لازم است درباره حریم‌ خصوصی‌تان هنگام مرور وب در Chrome بدانید مشاهده می‌کنید.


پخش آنلاین آهنگ

اعلان حریم خصوصی Google Ch ome

آخرین تغییر: ۲۳ سپتامبر، ۲۰۲۱

با نحوه کنترل اطلاعاتی که درهنگام استفاده از مرورگر Google Ch ome در رایانه یا دستگاه همراه دارای سیستم‌عامل Ch ome جمع‌آوری می‌شود، ذخیره می‌شود، و هم‌رسانی می‌شود و وقتی «مرور ایمن» را در Ch ome فعال می‌کنید، آشنا شوید. البته این خط‌مشی قابلیت‌هایی را توصیف می‌کند که مختص Ch ome هستند و از اطلاعات شخصی‌ای که به Google ارائه می‌شوند یا در حساب Google ذخیره می‌شوند طبق خط‌مشی رازداری Google‏، که هر چندوقت یک‌بار تغییر می‌کند، استفاده و محافظت می‌شود. خط‌مشی نگه‌داری داده Google‏ نحوه و علت نگهداری داده‌ها را از جانب Google توصیف می‌کند.

اگر برنامه‌های Google Play در Ch omebook شما فعال شده باشند، استفاده و محافظت از اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط Google Play یا سیستم‌عامل A d oid تحت کنترل شرایط خدمات Google Play و خط‌مشی رازداری Google خواهد بود. جزئیات مختص Ch ome در قسمت‌های مربوطه این «اعلامیه» ارائه شده است.

جزئیاتی درارتباط با اعلان حریم خصوصی

در این اعلان حریم خصوصی، از واژه «Ch ome» برای اشاره به همه محصولات موجود در خانواده Ch ome که در بالا فهرست شده است، استفاده می‌کنیم. اگر در خط‌مشی ما بین محصولات تفاوتی باشد، اشاره خواهیم کرد. این «اعلان حریم خصوصی» را هر چندوقت یک‌بار تغییر می‌دهیم.

نسخه‌های «بتا،» ‏«برنامه‌نویس،» یا «Ca a y» ‏Ch ome امکان می‌دهند قابلیت‌های جدیدی را که هنوز درحال ایجاد شدن در Ch ome هستند، امتحان کنید. این «اعلان حریم خصوصی» به همه نسخه‌های Ch ome مربوط می‌شود، اما شاید برای ویژگی‌هایی که همچنان درحال توسعه‌اند به‌روز نباشد.

برای راهنماهای گام‌به‌گام جهت مدیریت تنظیمات برگزیده حریم خصوصی، این مرور کلی درباره کنترل‌های حریم خصوصی Ch ome‏ را بخوانید.

فهرست مطالب:

حالت‌های مرورگر

برای استفاده از Ch ome ارائه اطلاعات شخصی نیاز نیست، اما Ch ome حالت‌های مختلفی دارد که می‌توانید برای تغییر یا بهبود تجربه مرورتان استفاده کنید. اصول حریم خصوصی به حالتی بستگی دارد که از آن استفاده می‌کنید.

حالت پایه مرورگر

حالت پایه مرورگر اطلاعات را به‌صورت محلی در سیستم شما ذخیره می‌کند. این اطلاعات ممکن است حاوی:

اطلاعات سابقه مرور. برای مثال، Ch ome این موارد را ذخیره می‌کند: نشانی‌های وب صفحاتی که بازدید می‌کنید، نسخه‌ای از نوشتار را در حافظه پنهان، تصاویر و منابع دیگری از آن صفحات، و اگر ویژگی پیش‌بینی اقدامات شبکه روشن باشد، فهرستی از برخی نشانی‌های IP پیوندشده از این صفحات.

اطلاعات شخصی و گذرواژه‌ها، برای کمک به شما در تکمیل فرم‌ها یا ورود به سیستم سایت‌هایی که دیدن می‌کنید.

فهرستی از مجوزهایی که به وب‌سایت‌ها ارائه کرده‌اید.

کوکی‌ها یا داده‌های مربوط به وب‌سایت‌هایی که بازدید می‌کنید.

داده‌های ذخیره‌شده توسط برافزاها.

سابقه‌ای از آنچه از وب‌سایت‌ها بارگیری کرده‌اید.

به چند روش می‌توانید این اطلاعات را مدیریت کنید:

می‌توانید اطلاعات سابقه مرورتان را حذف کنید.

می‌توانید ازطریق کادر گفتگوی کوکی‌ها و داده‌های سایت داده‌های محصول مرور ذخیره‌شده را مدیریت یا حذف کنید.

می‌توانید Ch ome را از پذیرش کوکی‌ها منع کنید. بیشتر بدانید.

می‌توانید در تنظیمات Ch ome، گذرواژه‌های ذخیره‌شده را مرور کنید. بیشتر بدانید.

می‌توانید اطلاعات «تکمیل خودکار» ذخیره‌شده‌تان را مشاهده و مدیریت کنید. بیشتر بدانید.

اطلاعات شخصی ذخیره‌شده توسط Ch ome به Google ارسال نمی‌شود، مگراینکه با روشن کردن همگام‌سازی انتخاب کنید آن داده‌ها در حساب Google‏ شما ذخیره شود، یا در مورد گذرواژه‌ها، کارت‌های پرداخت، و اطلاعات صدور صورت‌حساب انتخاب کنید که برخی از اطلاعات کاربری یا کارت پرداخت و اطلاعات صدور صورت‌حساب در «حساب Google» شما ذخیره شود. بیشتر بدانید.

Ch ome چگونه اطلاعات شما را مدیریت می‌کند

اطلاعاتی برای اپراتورهای وب‌سایت. سایت‌هایی که در Ch ome بازدید می‌کنید، به‌طور خودکار اطلاعات گزارش استاندارد، شامل نشانی IP سیستم شما و داده‌هایی از کوکی‌ها، دریافت خواهند کرد. به‌طور کلی، استفاده شما از Ch ome برای دسترسی به سرویس‌های Google، مانند Gmail، باعث نمی‌شود Google اطلاعات هویتی بیشتری درباره شما دریافت کند. در وب‌سایت‌های Google و سایر وب‌سایت‌هایی که در این سرویس شرکت می‌کنند، اگر Ch ome نشانه‌هایی بیابد که نشان‌دهنده حمله فعال شخصی در شبکه به شما باشد (a «حمله مرد میانی»)، Ch ome ممکن است اطلاعاتی درباره آن اتصال به Google یا وب‌سایتی که بازدید می‌کنید ارسال کند تا به تعیین میزان حمله و چگونگی عملکرد آن کمک کند. مالکین وب‌سایت‌هایی که در این سرویس شرکت می‌کنند، گزارش‌هایی درباره حمله‌های صورت‌گرفته در سایت‌هایشان از Google دریافت می‌کنند.

پیش‌اجرا. برای بارگیری سریع‌تر صفحه‌های وب، Ch ome تنظیمی دارد که می‌تواند نشانی‌های IP پیوندها را در صفحه‌های وب جستجو کند و اتصالات شبکه را باز کند. سایت‌ها و برنامه‌های A d oid همچنین می‌توانند از مرورگر بخواهند صفحه‌هایی را که ممکن است بعداً ببینید، پیش‌بارگیری کنند. درخواست‌های پیش‌بارگیری از برنامه‌های A d oid را همان تنظیم مربوط به پیش‌بینی‌های ابتکاری Ch ome کنترل می‌کند. اما دستورالعمل‌های پیش‌بارگیری از سایت‌ها، فارغ از اینکه ویژگی پیش‌بینی شبکه Ch ome فعال باشد یا نه، همیشه اجرا می‌شوند. اگر پیش‌اجرا درخواست شود، چه از جانب Ch ome یا از جانب سایت یا برنامه‌ای، سایت پیش‌بارگیری‌شده اجازه برای تنظیم و خواندن کوکی‌های خودش (درست مثل وقتی از آن بازدید می‌کنید) اجازه داده می‌شود، حتی اگر بازدید از صفحه ازپیش اجرا‌شده را به پایان نبرده باشید. بیشتر بدانید.

مکان. برای دریافت اطلاعات جغرافیایی مرتبط‌تر، Ch ome گزینه اشتراک‌گذاری مکانتان را با سایت‌ها دراختیارتان قرار می‌دهد. Ch ome به سایت‌ها اجازه نمی‌دهد بدون اجازه شما به مکانتان دسترسی داشته باشند؛ Ch ome برای تخمین مکان شما از «خدمات مکان Google» استفاده می‌کند. اطلاعاتی که Ch ome به «خدمات مکان Google» ارسال می‌کند، می‌تواند شامل این موارد باشد:

Google بر وب‌سایت‌های شخص ثالث یا رویه‌های حرم خصوصی آن‌ها کنترلی ندارد، بنابراین هنگام هم‌رسانی مکانتان با یک وب‌سایت محتاط باشید.

به‌روزرسانی‌ها. ‏Ch ome برای بررسی در دسترس بودن به‌روزرسانی‌ها، دریافت وضعیت اتصال، تأیید اعتبار زمان کنونی و تخمین تعداد کاربران فعال، به‌صورت دوره‌ای اطلاعاتی به Google ارسال می‌کند.

ویژگی‌های جستجو. اگر به سیستم یکی از سایت‌های Google وارد شده باشید و موتور جستجوی پیش‌فرضتان Google باشد، جستجوهایی که بااستفاده از om ibox یا جعبه جستجو در صفحه برگه جدید در Ch ome انجام می‌دهید در «حساب Google» شما ذخیره می‌شود.

سرویس پیش‌بینی جستجو. برای سریع‌تر پیدا کردن اطلاعات، Ch ome بااستفاده از سرویس پیش‌بینی ارائه‌شده توسط موتور جستجوی پیش‌فرض، پیشنهادهای احتمالی را برای تکمیل نوشتاری که تایپ می‌کنید ارائه می‌دهد. وقتی بااستفاده از om ibox یا جعبه جستجو در صفحه برگه جدید در Ch ome جستجو می‌کنید، نویسه‌هایی که تایپ می‌کنید (حتی قبل از فشار دادن کلید «e e ») به موتور جستجوی پیش‌فرض ارسال می‌شود. اگر موتور جستجوی پیش‌فرضتان Google باشد، پیش‌بینی‌ها براساس سابقه جستجوی خودتان، موضوع‌های مرتبط با آنچه در om ibox یا جعبه جستجو در صفحه برگه جدید تایپ می‌کنید، و جستجوی افراد دیگر ارائه می‌شود. بیشتر بدانید. پیش‌بینی‌ها می‌تواند براساس سابقه مرورتان نیز باشد. بیشتر بدانید.

دستیار پیمایش. وقتی به صفحه وب متصل نمی‌شوید، می‌توانید پیشنهادهایی برای صفحه‌های دیگر مشابه با صفحه موردنظرتان برای دسترسی دریافت کنید. برای دریافت پیشنهادها، Ch ome نشانی وب صفحه موردنظرتان را برای دسترسی، برای Google ارسال می‌کند.

تکمیل خودکار، مدیریت گذرواژه، و پرداخت‌ها.‏ Ch ome به‌منظور بهبود سرویس‌های مدیریت گذرواژه و «تکمیل خودکار» خود، اطلاعات ناشناس و محدودی درباره فرم‌های وبی که می‌بینید یا ارسال می‌کنید به Google ارسال می‌کند. این اطلاعات که شامل نشانی وب درهم‌شده صفحه وب و جزئیات ساختار فرم می‌شود هنگام فعال بودن «تکمیل خودکار» یا مدیریت گذرواژه ارسال می‌گردد. بیشتر بدانید.

وقتی با «حساب Google» به سیستم Ch ome وارد شده باشید، ممکن است Ch ome پیشنهاد دهد گذرواژه‌ها، روش‌های پرداخت، و اطلاعات مرتبط را در «حساب Google» ذخیره کند. همچنین ممکن است Ch ome گزینه پر کردن گذرواژه‌ها و روش‌های پرداخت در فرم‌های وب را از «حساب Google» شما پیشنهاد دهد. اگر گذرواژه‌ها یا روش‌های پرداخت را به‌طور محلی در Ch ome ذخیره کرده باشید، ممکن است Ch ome از شما بخواهد آن‌ها را در «حساب Google» ذخیره کنید. اگر از روش پرداخت موجود در «حساب Google» خودتان استفاده کنید یا انتخاب کنید روش پرداختتان برای استفاده آینده در «حساب Google» شما ذخیره شود، Ch ome برای محافظت از شما دربرابر کلاهبرداری و ارائه این سرویس، اطلاعاتی درباره رایانه‌تان جمع‌آوری می‌کند و با Google Pay هم‌رسانی می‌کند. درصورت پشتیبانی فروشنده، Ch ome به شما امکان می‌دهد از Google Pay نیز برای پرداخت استفاده کنید.

زبان. برای سفارشی کردن تجربه مرورتان براساس زبان‌های ترجیحی‌تان برای خواندن، Ch ome تعدادی از پرطرفدارترین زبان‌های سایت‌هایی را که بازدید می‌کنید، نگه‌می‌دارد. این زبان‌های ترجیحی برای سفارشی کردن تجربه‌تان در Ch ome به Google ارسال می‌شود. اگر همگام‌سازی Ch ome را روشن کنید، این نمایه زبان با حساب Google شما مرتبط می‌شود و اگر سابقه Ch ome خود را در «فعالیت وب و برنامه» Google وارد کنید، ممکن است برای شخصی کردن تجربه‌تان در سایر محصولات Google استفاده شود. دیدن کنترل‌های فعالیت.

برنامه‌های وب در A d oid.‏ در دستگاه‌های A d oid، اگر برای وب‌سایتی که برای عملکرد سریع و قابل اعتماد در دستگاه‌های همراه بهینه‌سازی شده است «افزودن به صفحه اصلی» را انتخاب کنید، Ch ome از یکی از سرورهای Google برای ایجاد بسته محلی A d oid برای آن وب‌سایت در دستگاه شما استفاده خواهد کرد. بسته A d oid به شما امکان می‌دهد همچون برنامه‌های A d oid با برنامه‌های وب تعامل داشته باشید. برای مثال، برنامه‌های وب در فهرست برنامه‌های نصب‌شده‌تان نشان داده می‌شوند. بیشتر بدانید.

آمار کاربرد و گزارش‌های خرابی. آمار کاربرد و گزارش‌های خرابی برای کمک به ما در بهبود محصولاتمان، به‌طور پیش‌فرض به Google ارسال می‌شوند. آمار کاربرد حاوی اطلاعاتی مانند اولویت‌ها، کلیک‌های روی دکمه، آمار عملکرد و استفاده از حافظه است. به‌طورکلی، آمار کاربرد شامل نشانی‌ وب صفحات وب یا اطلاعات شخصی نمی‌شود، اما اگر »بهبود جستجوها و مرور نشانی وب صفحاتی را که بازدید می‌کنید برای Google ارسال می‌کند» را روشن کرده باشید، آمار کاربرد Ch ome شامل اطلاعات مربوط به صفحات وبی که بازدید می‌کنید و استفاده شما از آن‌ها می‌شود. اگر همگام‌سازی Ch ome را فعال کرده باشید، ممکن است Ch ome اطلاعات سن و جنسیت اظهارشده را از «حساب Google» شما با آمار ما ترکیب کند تا در ایجاد محصولات مناسب‌تر برای همه جمعیت‌شناسی‌ها به ما کمک کند. برای مثال، ممکن است برای شناسایی صفحات وبی که کند بار می‌شوند، آمار جمع‌آوری کنیم. ما از این اطلاعات برای بهبود محصولات و سرویس‌هایمان و ارائه اطلاعات آماری به برنامه‌نویسان وب برای بهبود صفحه‌هایشان استفاده می‌کنیم. گزارش‌های خرابی حاوی اطلاعات سیستم در زمان خرابی هستند و ممکن است بسته به آنچه در زمان فعال شدن گزارش خرابی اتفاق افتاده، حاوی نشانی‌های وب صفحات یا اطلاعات شخصی باشد. ممکن است اطلاعات انبوه و غیرشناساننده شخصی را به‌صورت عمومی و با شرکای خود — مانند ناشرین، آگهی‌دهندگان یا برنامه‌نویسان وب— هم‌رسانی کنیم. هرزمان خواستید می‌توانید گزینه ارسال آمار کاربرد و گزارش‌های خرابی به Google را تغییر دهید. بیشتر بدانید. اگر برنامه‌های Google Play در Ch omebook شما و آمار کاربرد Ch ome فعال شده باشند، داده‌های تشخیص عیب و استفاده A d oid هم به Google ارسال می‌شوند.

مجوزهای رسانه. برخی وب‌سایت‌ها رسانه را برای مقابله با دسترسی و کپی کردن غیرمجاز رمز می‌کنند. برای سایت‌های HTML5 این مبادله کلید بااستفاده از «رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار E c yp ed Media Ex e sio s انجام می‌شود. در فرایند مجاز کردن دسترسی به این رسانه، ممکن است شناسه‌ها و مجوزهای جلسه به‌طور محلی ذخیره شوند. کاربر می‌تواند بااستفاده از پاک کردن داده‌های محصول مرور با انتخاب «کوکی‌ها و سایر داده‌های سایت»، این شناسه‌ها را در Ch ome پاک کند. برای سایت‌هایی که از «دسترسی Adobe Flash» استفاده می‌کنند، Ch ome شناسه منحصربه‌فردی را برای شرکای محتوا و وب‌سایت‌ها ارائه می‌دهد. این شناسه در سیستمتان ذخیره می‌شود. می‌توانید این دسترسی را در تنظیمات بخش «تنظیمات محتوا»، محتوای «محافظت‌شده»، لغو کنید و شناسه را بااستفاده از پاک کردن داده‌های محصول مرور با انتخاب«کوکی‌ها و سایر داده‌های سایت» بازنشانی کنید. اگر به محتوای محافظت‌شده در Ch ome یا A d oid دسترسی دارید، یا در سیستم‌عامل Ch ome به محتوای با کیفیت بالا یا آفلاین دسترسی دارید، ممکن است ارائه‌دهنده محتوایی، برای تأیید واجد شرایط بودن دستگاه، از Ch ome گواهی درخواست کند. دستگاهتان برای تأیید اینکه کلیدهای رمزنگاری‌اش با سخت‌افزار Ch ome محافظت می‌شوند، شناسه خاص سایتی را با وب‌سایت هم‌رسانی می‌کند. Ch ome امکان می‌دهد به این بررسی تأییدیه اجازه بدهید یا ندهید. بیشتر بدانید.

سایر سرویس‌های Google‏. این اعلان درباره سرویس‌های Google توضیح می‌دهد که به‌طور پیش‌فرض در Ch ome فعال هستند. به‌علاوه، Ch ome ممکن است سایر سرویس‌های وب Google را نیز پیشنهاد دهد. برای مثال، اگر به صفحه‌ای به زبان دیگری برخورد کنید، Ch ome پیشنهاد می‌دهد نوشتار مربوطه را برای ترجمه برای Google ارسال کند. در اولین استفاده، برای کنترل کردن این سرویس‌ها، از گزینه‌هایی که دراختیار دارید مطلع می‌شوید. در راهنمایی حریم‌ خصوصی Ch ome‏ می‌توانید اطلاعات بیشتری پیدا کنید.

شناسه‌ها در Ch ome

Ch ome حاوی تعدادی شناسه متمایز و غیرمتمایز لازم برای تقویت ویژگی‌ها و سرویس‌های کاربردی است. برای مثال، اگر از پیام‌رسانی فشاری استفاده کنید، برای ارسال اعلان‌ها به شما، شناسه‌ای ایجاد می‌شود. درصورت امکان، از شناسه‌های غیرمتمایز استفاده می‌کنیم و وقتی دیگر لازم نباشند، آن‌ها را برمی‌داریم. به‌علاوه، شناسه‌های زیر در طراحی، توزیع، و تبلیغ Ch ome کمکمان می‌کنند، اما مستقیماُ به ویژگی Ch ome ربط ندارند.

ردیابی نصب. هر کپی از نسخه رایانه‌ای Wi dows مرورگر Ch ome حاوی شماره نصب موقتی است که به‌طور تصادفی ایجاد می‌شود و وقتی Ch ome را نصب می‌کنید و برای اولین بار از آن استفاده می‌کنید این شماره به Google ارسال می‌شود. این شناسه موقت به ما کمک می‌کند تعداد مرورگرهای نصب‌شده را تخمین بزنیم و پس از نخستین به‌روزرسانی Ch ome حذف می‌شود. نسخه دستگاه همراه Ch ome، برای ردیابی تعداد موارد نصب Ch ome، مدام از نوع متفاوتی از شناسه دستگاه استفاده می‌کند.

ردیابی تبلیغات. برای کمک به ما برای ردیابی موفقیت کمپین‌های تبلیغاتی، Ch ome کد منحصربه‌فردی تولید می‌کند که در اولین‌بار که مرورگر را اجرا می‌کنید و از آن استفاده می‌کنید، برای Google‌ارسال می‌شود. همچنین، اگر به‌عنوان بخشی از کمپین تبلیغاتی، نسخه مرورگر Ch ome برای رایانه رومیزی خود را دریافت کردید یا آن را بازفعال‌سازی کردید، درصوتی‌که Google موتور جستجوی پیش‌فرضتان باشد، جستجوهای ازطریق om ibox حاوی برچسب تبلیغاتی غیرمتمایزی خواهد بود. همه نسخه‌های دستگاه همراه مرورگر Ch ome نیز، درصورت جستجو ازطریق om ibox، حاوی برچسب تبلیغاتی غیرمتمایزی هستند. سیستم‌عامل Ch ome نیز ممکن است به‌طور دوره‌ای (ازجمله درطول راه‌اندازی اولیه) و در هنگام جستجو ازطریق Google، برچسب تبلیغاتی غیرمتمایزی برای Google ارسال کند. بیشتر بدانید.

استفاده‌های آزمایشی میدانی.در برخی موارد، ویژگی‌های جدید را به‌طور محدود آزمایش می‌کنیم. Ch ome شامل عدد مبنایی است که برای تخصیص مرورگر به گروه‌های آزمایش، در اولین اجرا به‌طور اتفاقی انتخاب می‌شود. ممکن است آزمایش‌ها براساس کشور (که براساس نشانی IP مشخص می‌شود)، سیستم‌عامل، نسخه Ch ome، و پارامترهای دیگر هم محدود شود. فهرستی از استفاده‌های آزمایشی میدانی که درحال‌حاضر در نصب Ch ome شما فعال هستند، در همه درخواست‌های ارسالی به Google موجودند. بیشتر بدانید.

حالت‌های ورود به سیستم و همگام‌سازی Ch ome

همچنین این انتخاب را دارید که در مدت وارد بودن به سیستم حساب Google خود، با یا بدون همگام‌سازی، از مرورگر Ch ome استفاده کنید.

ورود به سیستم. در نسخه‌های میزکار Ch ome، وارد یا خارج شدن از سیستم هریک از سرویس‌های وب Google، مثل google.com، شما را به سیستم Ch ome وارد یا از آن خارج می‌کند. می‌توانید این گزینه را در تنظیمات خاموش کنید. بیشتر بدانید. در Ch ome در A d oid و iOS، وقتی به سیستم سرویس‌های وب Google وارد می‌شوید، ممکن است Ch ome «حساب‌های Google» را که قبلاً در دستگاهتان به سیستم آن‌ها وارد شده‌اید به شما پیشنهاد دهد تا با آن‌ها به سیستم وارد شوید. می‌توانید این گزینه را در تنظیمات خاموش کنید. بیشتر بدانید. اگر با «حساب Google» به سیستم Ch ome وارد شده باشید، ممکن است Ch ome پیشنهاد دهد گذرواژه‌ها، روش‌های پرداخت، و اطلاعات مرتبط را در «حساب Google» شما ذخیره کند. از این اطلاعات شخصی مطابق با خط‌مشی رازداری Google‏ استفاده و محافظت خواهد شد.

همگام‌سازی. وقتی در مرورگر Ch ome یا یک Ch omebook به سیستم وارد می‌شوید و همگام‌سازی با حساب Google خود را فعال می‌کنید، اطلاعات شخصی‌تان در حساب Google شما در سرورهای Google ذخیره می‌شود تا بتوانید بعد از ورود به سیستم و همگام‌سازی با Ch ome در رایانه‌ها و دستگاه‌های دیگر، به این اطلاعات دسترسی داشته باشید. این اطلاعات شخصی مطابق با خط‌مشی رازداری Google استفاده و محافظت خواهد شد. این نوع اطلاعات می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

همگام‌سازی فقط با انتخاب شما فعال می‌شود. بیشتر بدانید. برای سفارشی کردن اطلاعات به‌خصوصی که همگام‌سازی را برایشان فعال کرده‌اید، از منوی «تنظیمات» استفاده کنید. بیشتر بدانید. می‌توانید در داده‌های دریافتی Ch ome از حسابتان، حجم داده‌ای را که Ch ome برای «حساب Google» شما ذخیره کرده است ببینید و آن را مدیریت کنید. در «داشبورد» همچنین می‌توانید همگام‌سازی را غیرفعال کنید و تمام داده‌های مرتبط را از سرورهای Google حذف کنید؛ این شامل حساب‌های Google که ازطریق Family Li k ایجاد شده‌اند نمی‌شود. بیشتر بدانید. برای حساب‌های Google که در Family Li k ایجاد شده‌اند، ورود به سیستم لازم است و نمی‌توان همگام‌سازی را غیرفعال کرد، زیرا ویژگی‌های مدیریتی والدین، مثل محدودیت‌های وب‌سایت را ارائه نمی‌کنند. بااین‌وجود، کودکانی که حساب Family Li k دارند، همچنان می‌توانند داده‌هایشان را حذف کنند و همگام‌سازی اکثر انواع داده را غیرفعال کنند. بیشتر بدانید. The اعلان حریم‌خصوصی مربوط به حساب‌های Google که در Family Li k ایجاد شده‌اند برای داده‌های «همگام‌سازی Ch ome» که در این حساب‌ها ذخیره شده‌اند هم اعمال می‌شود.

نحوه رسیدگی به اطلاعات همگام‌سازی‌شده شما توسط Ch ome

وقتی همگام‌سازی با حساب Google خود را فعال می‌کنید، از داده‌های محصول مرورتان برای بهبود و شخصی‌سازی تجربه شما در Ch ome استفاده می‌کنیم. علاوه‌براین، می‌توانید با اجازه دادن به اضافه شدن سابقه Ch ome به «فعالیت وب و برنامه Google»، تجربه‌تان را در سایر محصولات Google شخصی‌سازی کنید. بیشتر بدانید.

هرزمان بخواهید می‌توانید این تنظیم را در صفحه سابقه حساب یا صفحه مدیریت داده‌های خصوصی تغییر دهید. اگر از داده‌های Ch ome برای شخصی‌سازی تجربه Google خود خارج از Ch ome استفاده نکنید، Google تنها بعد از غیرقابل‌شناسایی و ادغام کردن داده‌هایتان با داده‌های سایر کاربران، از آن‌ها استفاده خواهد کرد. Google از این داده‌ها برای توسعه ویژگی‌ها، محصولات، و سرویس‌های جدید، و بهبود کیفیت کلی محصولات و سرویس‌های موجود استفاده می‌کند. اگر مایلید از سرویس ابری Google برای ذخیره و همگام‌سازی داده‌های Ch ome خود استفاده کنید اما نمی‌خواهید Google به این داده‌ها دسترسی داشته باشد، می‌توانید داده‌های همگام‌سازی‌شده Ch ome را با عبارت عبور مخصوص خودتان رمزگذاری کنید. بیشتر بدانید.

حالت ناشناس و حالت مهمان

می‌توانید بااستفاده از حالت ناشناس یا حالت مهمان، اطلاعاتی را که Ch ome ذخیره می‌کند، محدود کنید. در این حالت‌ها، Ch ome اطلاعات خاصی، مانند موارد زیر، را ذخیره نمی‌کند:

Ch ome چگونه اطلاعات حالت ناشناس یا مهمان شما را اداره می‌کند

کوکی‌ها. ‏Ch ome کوکی‌های موجود را با سایت‌هایی که از آن‌ها در حالت ناشناس یا مهمان بازدید می‌کنید، هم‌رسانی نمی‌کند. ممکن است درحالی‌که در این حالت‌ها هستید، سایت‌ها کوکی‌های جدید را در سیستمتان قرار دهند، اما آن‌ها فقط تا وقتی آخرین پنجره ناشناس یا مهمان را ببندید، ذخیره می‌مانند و منتقل می‌شوند.

تغییرات پیکربندی مرورگر. وقتی تغییراتی در پیکربندی مرورگرتان ایجاد می‌کنید، مانند نشانک‌گذاری صفحه وب یا تغییر تنظیمات، این اطلاعات ذخیره می‌شوند. حالت ناشناس یا مهمان بر این تغییرات اثر نمی‌گذارد.

مجوزها. مجوزهایی که در حالت ناشناس ارائه می‌کنید در نمایه فعلی‌تان ذخیره نمی‌شود.

اطلاعات نمایه. هنگام مرور در حالت ناشناس، همچنان به اطلاعات مربوط به نمایه کنونی‌تان، ازجمله پیشنهادهای براساس سابقه مرور و گذرواژه‌های ذخیره‌شده، دسترسی خواهید داشت. در حالت مهمان، می‌توانید بدون دیدن اطلاعات از نمایه کنونی‌تان، مرور کنید.

مدیریت کاربران در Ch ome

مدیریت کاربران برای استفاده شخصی از Ch ome

می‌توانید نسخه‌های شخصی‌شده Ch ome را برای کاربرانی که به‌طور مشترک از یک دستگاه یا رایانه استفاده می‌کنند، راه‌اندازی کنید. توجه کنید که هر فردی که به دستگاهتان دسترسی داشته باشد، می‌تواند همه اطلاعات موجود در همه نمایه‌ها را مشاهده کند. برای محافظت صحیح از داده‌هایتان از چشم دیگران، در سیستم‌عامل از حساب‌های کاربری داخلی استفاده کنید. بیشتر بدانید.

مدیریت کاربران در Ch ome fo E e p ise

بعضی از مرورگرهای Ch ome یا دستگاه‌های Ch omebook را محل تحصیل یا شرکتی مدیریت می‌کنند. در این صورت، سرپرست می‌تواند خطمشی‌ها را در مرورگر یا دستگاه Ch omebook اعمال کند. Ch ome با Google ارتباط برقرار می‌کند تا وقتی کاربری برای اولین بار مرور می‌کند (به‌جز در حالت مهمان)، این خط‌مشی‌ها را بررسی کند. Ch ome به‌صورت دوره‌ای به‌روزرسانی خط‌مشی‌ها را بررسی می‌کند.

سرپرست سیستم می‌تواند برای گزارش‌دهی وضعیت و فعالیت Ch ome، ازجمله درباره اطلاعات مکان برای دستگاه‌های دارای سیستم‌عامل Ch ome، خط‌مشی راه‌اندازی کند. سرپرست‌ها همچنین ممکن است بتوانند به داده‌هایی که از دستگاه مدیریت‌شده‌تان دردسترس قرار می‌گیرند، دسترسی یابند، آن‌ها را ردیابی یا افشا کنند، و از آن‌ها استفاده کنند.

رویه‌های مرور ایمن

Google Ch ome و برخی مرورگرهای شخص ثالث، ازجمله برخی نسخه‌های Mozilla Fi efox و Apple Safa i، قابلیت «مرور ایمن Google» را دارند. بااستفاده از «مرور ایمن»، اطلاعات مربوط به وب‌سایت‌های مشکوک بین مرورگری که استفاده می‌کنید و سرورهای Google ارسال و دریافت می شوند.

مرور ایمن چگونه کار می کند

مرورگرتان به‌طور دوره‌ای با سرورهای Google ارتباط برقرار می‌کند و جدیدترین فهرست «مرور ایمن» را که حاوی سایت‌های شناخته‌شده فیشینگ و بدافزار است، بارگیری می‌کند. آخرین نسخه این فهرست به‌طور محلی در سیستمتان دخیره می‌شود. Google، در این ارتباط، اطلاعات حساب یا سایر اطلاعات شناسایی شخصی را جمع‌آوری نمی‌کند. البته، اطلاعات گزارش استاندارد، حاوی نشانی IP و کوکی‌ها را دریافت می‌کند.

هر سایتی که بازدید می‌کنید در سیستمتان براساس فهرست «مرور ایمن» بررسی می‌شود. اگر تطابق داشته باشد، مرورگر کپی بخشی از نشانی وب سایت را به‌صورت درهم‌سازی‌شده، برای Google ارسال می‌کند تا Google بتواند اطلاعات بیشتری برای مرورگرتان ارسال کند. Google‌ نمی‌تواند نشانی وب واقعی را از این اطلاعات تشخیص دهد. بیشتر بدانید.

قابلیت‌های «مرور ایمن» زیر مختص Ch ome هستند:

اگر حالت «محافظت بهبودیافته مرور ایمنی» را روشن کرده باشید، Ch ome محافظت بیشتری ارائه می‌دهد و طبق آنچه در تنظیمات Ch ome توضیح داده شده است، داده‌های بیشتری برای Google ارسال می‌کند. بیشتر بدانید. برخی از این محافظت‌ها ممکن است به‌صورت ویژگی‌های مستقل نیز دردسترس باشند؛ منوط به کنترل‌های مجزایی که «محافظت استاندارد» در آن فعال باشد.

اگر «بهبود جستجوها و مرور نشانی وب صفحاتی را که بازدید می‌کنید برای Google ارسال می‌کند» را روشن کرده باشید و «مرور ایمن» فعال باشد، Ch ome برای اینکه تشخیص دهد سایت ایمن است یا نه، نشانی کامل هر سایتی را که بازدید می‌کنید به Google ارسال می‌کند. همچنین اگر همگام‌سازی سابقه مرور را بدون همگام‌سازی گذرواژه انجام دهید، این نشانی‌های وب موقتاً با حساب Google شما مرتبط می‌شود تا محافظت شخصی‌شده بیشتری ارائه شود. این ویژگی در حالت ناشناس و مهمان غیرفعال است.

برخی نسخه‌های Ch ome به فناوری «مرور ایمنی» مجهزند که می‌توانند سایت‌های بالقوه مضر و انوع فایل‌های بالقوه خطرناک را که از قبل برای Google شناخته شده نیستند، شناسایی کنند. شاید برای کمک به تشخیص سایت‌ها یا فایل‌های مضر، نشانی وب کامل سایت یا فایل بالقوه خطرناک نیز برای Google‌ ارسال شود.

Ch ome، برای اسکن کردن دوره‌ای رایانه‌تان، از فناوری «مرور ایمن» استفاده می‌کند تا نرم‌افزارهای ناخواسته‌ای را که مانع از تغییر تنظیماتتان می‌شوند یا مداخلات دیگری در امنیت و پایداری مرورگر دارند، تشخیص دهد. بیشتر بدانید. اگر چنین نرم‌افزارهایی تشخیص داده شوند، ممکن است Ch ome گزینه‌هایی را برای بارگیری ابزار پاک‌سازی Ch ome جهت حذف آن‌ها، دراختیارتان بگذارد.

وقتی از سایتی دیدن می‌کنید که مشکوک به داشتن بدافزار است یا وقتی Ch ome نرم‌افزار ناخواسته در رایانه‌تان شناسایی می‌کند، می‌توانید برای کمک به بهبود «مرور ایمن»، ارسال اطلاعات تکمیلی را انتخاب کنید. بیشتر بدانید.

اگر از مدیریت گذرواژه Ch ome استفاده کنید، هرزمان گذرواژه ذخیره‌شده‌ای را در صفحه‌ای غیرمعمول وارد کنید،‌ «مرور ایمن» با هدف محافظت از شما دربرابر حمله‌های فیشینگ، شرایط را با Google بررسی می‌کند. Ch ome به‌عنوان بخشی از این محافظت، گذرواژه‌های شما را به Google ارسال نمی‌کند. علاوه‌براین، «مرور ایمن» از گذرواژه «حساب Google» شما محافظت می‌کند. اگر این گذرواژه را در سایتی مشکوک به فیشینگ وارد کنید، Ch ome از شما می‌خواهد گذرواژه «حساب Google» خود را تغییر دهید. اگر سابقه مرورتان را همگام‌سازی کنید، یا اگر به سیستم «حساب Google» خود وارد شده باشید و انتخاب کرده باشید به Google اعلام شود، Ch ome «حساب Google» شما را نیز به‌عنوان مشکوک به حمله فیشینگ پرچم‌گذاری خواهد کرد.

اگر به سیستم «حساب Google» خود وارد شده باشید، وقتی از نام کاربری و گذرواژه‌ای استفاده کنید که شاید در نقض داده‌ای لو رفته باشد، Ch ome به شما هشدار می‌دهد. برای بررسی این موضوع، وقتی به سیستم سایتی وارد می‌شوید، Ch ome بخشی از درهم‌سازی نام کاربری و اطلاعات دیگر رمزگذاری‌شده مربوط به گذرواژه‌تان را به Google ارسال می‌کند، و Google فهرستی از موارد احتمالی مطابق با نقض‌های شناخته‌شده را برمی‌گرداند. Ch ome از این فهرست برای تشخیص لو رفتن نام کاربری و گذرواژه‌تان استفاده می‌کند. Google در این فرآیند، نام کاربری یا گذرواژه‌تان، یا اطلاعات مربوط به لو رفتن آن‌ها را ذخیره نمی‌کند. این ویژگی را می‌توان در تنظیمات Ch ome غیرفعال کرد. بیشتر بدانید.

در Ch ome نسخه رایانه و A d oid، هرزمان بخواهید می‌توانید ویژگی «مرور ایمن» را در تنظیمات Ch ome غیرفعال کنید. در Ch ome نسخه iOS،‏ Apple فناوری «مرور ایمن» استفاده‌شده در دستگاهتان را کنترل می‌کند و ممکن است داده‌ها را به ارائه‌دهندگان «مرور ایمن» دیگری غیر از Google ارسال کند.

اصول حریم خصوصی برنامه‌ها، افزونه‌ها، طرح‌های زمینه، خدمات و سایر برافزاها

می‌توانید بااستفاده از Ch ome از برنامه‌ها، افزونه‌ها، طرح‌های زمینه، سرویس‌ها، و سایر برافزاها استفاده کنید – ازجمله از برخی از مواردی که ممکن است از قبل در Ch ome نصب شده باشند یا با آن یکپارچه شده باشند. ممکن است برافزاهای توسعه‌یافته یا ارائه‌شده توسط Google با سرورهای Google تعامل داشته باشند و مشمول خط‌مشی رازداری Google‏ شوند، جز در مواردی که ذکر شده باشد. برافزاهای طراحی‌شده یا ارائه‌شده توسط دیگران تحت‌مسئولیت سازندگانشان هستند و ممکن است خط‌مشی رازداری متفاوتی داشته باشند.

مدیریت برافزاها

پیش از نصب برافزا، باید مجوزهای درخواست‌شده را مرور کنید. برافزاها می‌توانند برای انجام کارهای متنوعی مجوز داشته باشند، ازجمله:

Ch ome به روش‌های مختلفی می‌تواند با برافزاها تعامل داشته باشد:

شاید لازم باشد برخی از برافزاها برای مدیریت حقوق دیجیتال یا تحویل پیام فشاری، به شناسه متمایزی دسترسی داشته باشند. با برداشتن برافزای مربوطه از Ch ome، می‌توانید استفاده از شناسه‌ها را غیرفعال کنید.

برخی مواقع، ممکن است Google برافزایی بیابد که خطر امنیتی داشته باشد، شرایط برنامه‌نویسان را برای «نت‌بازار Ch ome» نقض کند، یا سایر قراردادهای حقوقی، قوانین، مقررات، یا خط‌مشی‌ها را نقض کند. Ch ome به‌طور دوره‌ای فهرستی از این برافزاهای خطرناک را بارگیری می‌کند تا آن‌ها را از راه دور غیرفعال کند یا از سیستمتان بردارد.

اطلاعات حریم خصوصی گزارش سرور

مانند اکثر وب‌سایت‌ها، سرورهای ما به‌طور خودکار صفحاتی را که هنگام بازدید از سایت‌های ما درخواست می‌کنید ثبت می‌کنند. این «گزارش‌های سرور» معمولاً درخواست وب شما، نشانی پروتکل اینترنتی، نوع مرورگر، زبان مرورگر، تاریخ و زمان درخواست شما و یک یا چند کوکی که احتمالاً مرورگر شما را به‌طور اختصاصی مشخص می‌کنند شامل می‌شوند.

در اینجا نمونه‌ای از ورودی گزارش معمول درباره جستجو برای «خودروها»، و به‌دنبالش قسمت‌های مختلف آن، به تفکیک آورده شده است:

۱۲۳٫۴۵٫۶۷٫۸۹ – ۲۵Ma 2003 10:15:32 – h ps:www.google.comsea ch?q=ca s – Fi efox 1.0.7; Wi dows NT 5.1 – 740674ce2123e969

اطلاعات بیشتر

وقتی از Ch ome استفاده می‌کنید، اطلاعاتی که Google‌ دریافت می‌کند، براساس خط‌مشی رازداری Google‏ استفاده و محافظت می‌شود. اطلاعاتی که سایر اپراتورهای وب‌سایت و برنامه‌نویسان برافزاها دریافت می‌کنند، ازجمله کوکی‌ها، بر خط‌مشی‌های رازداری آن وب‌سایت‌ها مبتنی‌اند.

قوانین محافظت از داده در میان کشورها متفاوت است، بعضی از کشورها بیشتر از دیگران محافظت ارائه می‌دهند. صرف‌نظر از کشوری که اطلاعاتتان در آنجا پردازش می‌شود، ما همان محافظت‌های شرح‌داده‌شده در h ef=h ps:www.google.compoliciesp ivacyخط‌مشی رازداری Google‏ را اعمال می‌کنیم. همچنین از چارچوب‌های قانونی مشخصی درارتباط با انتقال داده پیروی می‌کنیم، ازجمله چارچوب‌های اروپایی که در صفحه چارچوب‌های انتقال داده شرح داده شده‌اند. بیشتر بدانید.

واژه‌های کلیدی

کوکی‌ها

کوکی فایل کوچکی حاوی رشته‌ای از نویسه‌ها است که، وقتی از وب‌سایتی بازدید می‌کنید، به رایانه‌تان ارسال می‌شود. وقتی دوباره از آن سایت بازدید کنید، کوکی امکان می‌دهد سایت مرورگرتان را تشخیص دهد. ممکن است کوکی‌ها تنظیمات برگزیده کاربر و اطلاعات دیگری را ذخیره کنند. برای رد کردن همه کوکی‌ها یا نشان دادن مواردی که کوکی درحال ارسال است، می‌توانید مرورگر را پیکربندی کنید. البته، ممکن است برخی ویژگی‌های وب‌سایت‌ها یا سرویس‌ها بدون کوکی‌ها به‌درستی کار نکنند. درباره نحوه استفاده Google از کوکی‌ها و نحوه استفاده Google از داده‌ها، ازجمله کوکی‌ها درهنگام استفاده از سایت‌ها یا برنامه‌های شریک بیشتر بدانید.

حساب Google

ممکن است با ثبت‌نام در حساب Google‏ به برخی سرویس‌های ما دسترسی یابید و برخی اطلاعات شخصی (به‌طور معمول نام، نشانی ایمیل، و گذرواژه) خود را دراختیار ما قرار دهید. این اطلاعات حساب، هنگام دسترسی به سرویس‌های Google و برای محافظت از حسابتان دربرابر دسترسی غیرمجاز دیگران، برای احراز هویت استفاده می‌شود. هرزمان بخواهید، می‌توانید حسابتان را ازطریق تنظیمات حساب Google ویرایش یا حذف کنید.

دیدن نظرات

نسخه چاپی

نکند ما خواب کسی باشیم که سالها پیش