پرفروش ترین فیلم های ایرانی ۱۴۰۰


پرفروش ترین فیلم های ایرانی ۱۴۰۰

بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰ را می‌شناسید؟ در ادامه جدول جدیدترین فیلم های سینمایی ایران را ببینید. فیلم ایرانی جدید ۱۴۰۰ موردعلاقه شما چیست


دانلود پرفروش‌ ترین فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ | صدرنشینان جدول فروش سینما ۱۴۰۰

سینمای ایران با شروع ویروس کرونا و تعطیلی مداوم نتوانست جدیدترین فیلم های سینمایی ایران را به اکران درآورد. به‌همین دلیل فیلم‌های سینمایی زیادی در صف نوبت اکران ماندند یا در اکران آنلاین به فروش بالایی دست پیدا نکردند. تااینکه بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰ به پرده نقر‌ ای سینما بازگشتند و فروش بهتری را تجربه کردند. در این مقاله پرفروش ترین فیلم ایرانی جدید ۱۴۰۰ را معرفی می‌کنیم.

در روزهایی که کشور ما همچون همه کشورهای دنیا درگیر ویروس منحوس کرونا بود، نیاز تماشای فیلم های سینمایی ایرانی بیش از پیش حس می‌شد. این مسئله باعث شد تا با شروع سال ۱۴۰۰ و کنترل نسبی بیماری کرونا سینماها به صورت هدفمند باز شوند. هرچند با اکران فیلم ایرانی جدید ۱۴۰۰ در سینماها برخی از آن‌ها متضرر شدند اما فروش فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ از حد انتظار بیشتر بود. تا جایی‌که بعضی از جدیدترین فیلم های سینمای ایران به فروش بسیار بالایی دست پیدا کردند و در صدر جدول فروش فیلم‌های سینمایی ۱۴۰۰ قرار گرفته‌اند. پلازامگ در ادامه شما را با پرفروش‌ترین و بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰ آشنا می‌کند. با ما همراه باشید.

در ادامه می‌خوانید

جدول پرفروش‌ترین فیلم های ایرانی ۱۴۰۰

در ابتدای سال ۱۴۰۰ فیلم‌های کمی برای اکران نوروزی معرفی شدند. این فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ به دلیل شیوع ویروس کرونا در شروع اکران خود فروش موفقی نداشتند. اما رفته رفته با بهتر شدن اوضاع کرونا در کشورمان بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰ معرفی شده و بر روی پرده نقره‌ای سینما به نمایش درآمدند. اگر قصد دانلود بهترین فیلم های ۱۴۰۰ را دارید بهتر است اول از لیست پرفروش‌ترین آن‌ها مطلع شوید. در ادامه برایتان جدولی از پرفروش‌ترین و بهترین فیلم های سینمایی ایرانی در سال ۱۴۰۰ را آماده کرده‌ایم.

پرفروش ترین و بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰

با شروع سال ۱۴۰۰ سینماهای کشورمان رونق بیشتری پیدا کرد. بیماری کرونا به طور نسبی کنترل شد و فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ در سینماها اکران شدند. هرچند در ماه‌های اولیه سال شاهد اکران فیلم‌های زیادی نبودیم اما رفته رفته بر تعداد فیلم سینمایی ایرانی جدید ۱۴۰۰ افزوده شد. در ادامه با پرفروش‌ترین و بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰ آشنا می‌شوید.

۱٫ فیلم «گشت ارشاد ۳» از بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰

«گشت ارشاد ۳» یکی از فیلم های پرفروش ایرانی ۱۴۰۰ که در صدر جدول فروش قرار دارد. این فیلم سینمایی در ادامه دو سری قبلی گشت ارشاد ساخته شد و در لیست فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ برای اکران جای گرفت. داستان سری جدید گشت ارشاد زندگی عطا و حسن را روایت می‌کند که پس از چندین سال از آمریکا به ایران برگشته‌اند. آن‌ها برای امرار معاش در خیابان نوازندگی و خوانندگی می‌کنند. این موضوع باعث آشنایی این دو با فردی می‌شود که زندگی‌شان را تغییر خواهد داد.

نکته جالب در گشت ارشاد ۳ عدم حضور «حمید فرخ‌نژاد »بازیگر شخصیت اصلی دو سری قبلی است. امیر جعفری در این فیلم ایرانی جدید ۱۴۰۰ جایگزین نقش «حاج عباس» شده است.

۲٫ فیلم «دینامیت»

دومین فیلم در فهرست پرفروش ترین فیلم جدید ایرانی ۱۴۰۰ یک فیلم طنز و کمدی است. فیلم دینامیت با بازیگران مطرح کمدی همچون «پژمان جمشیدی»، «محسن کیایی»، «احمد مهران‌فر»، «نادر سلیمانی»، «نازنین بیاتی» و «زیبا کرمعلی» جلوی دوربین رفته است. کارگردان این فیلم سینمایی ایرانی جدید ۱۴۰۰ مسعود اطیابی است. این فیلم از ۱۰ تیر ۱۴۰۰ به روی پرده سینماها رفت و با فروش ۲۹ میلیارد تومانی توانست رتبه دوم را در لیست فیلم های سینمایی ۱۴۰۰ ایرانی پرفروش به دست آورد.

داستان فیلم ایرانی جدید ۱۴۰۰ در یک ساختمان می‌گذرد. ساختمانی که افرادی از لایه‌های مختلف جامعه همچون یک ساقی، دو طلبه و دو دخترجوان در آن زندگی می‌کنند. رویارویی این افراد موقعیت‌های جالب و خنده‌داری را رقم می‌زند. اگر دوست دارید با فیلم دینامیت، که از بهترین و جدیدترین فیلم های سینمایی ایران است، بیشتر آشنا شوید به این مقاله از پلازامگ مراجعه کنید.

۳٫ «قهرمان»؛ فیلم سینمایی جدید ایرانی ۱۴۰۰

فیلم سینمایی «قهرمان» را باید یکی از فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ دانست که در لیست فیلم های جدید ایرانی قرار دارد. این فیلم به نویسندگی و کارگردانی اصغر فرهادی در نود و چهارمین دوره اسکار معرفی شد. منتقدین زیادی شانس این فیلم را برای برنده شدن جایزه اسکار بالا می‌دانند.  قهرمان اصغر فرهادی در جشنواره کن توانست مشترکا با فیلم «کوپه شماره ۶» ساخته یوهو کاسمانن به جایزه بزرگ هیئت داوران دست پیدا کند.

در خلاصه داستان این فیلم ایرانی جدید ۱۴۰۰ آورده اند که: رحیم خطاط و نقاشی است که به دلیل بدهی به زندان افتاده است. او برای چند روزی به مرخصی می‌آید و در این بین فرخنده دختری که با او در ارتباط است کیفی حاوی سکه طلا پیدا می‌کند. او به رحیم پیشنهاد می‌دهد با فروش سکه‌ها بدهی خود را بدهد اما رحیم متوجه می‌شود پول سکه‌ها کافی نیست. بنابراین با پخش اعلامیه درصدد پیدا کردن صاحب کیف است. این کار او در رسانه مجازی پخش شده و مردم او را یک قهرمان می‌نامند.

۴٫ فیلم «آتابای»

«آتابای» فیلم سینمایی عاشقانه ایرانی جدید ۱۴۰۰ است که به زبان فارسی و ترکی آذربایجانی ساخته شده است. این فیلم به نویسندگی هادی حجازی‌فر در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر برای ۵ بخش مختلف سیمرغ بلورین دریافت کرد. فیلم ایرانی ۱۴۰۰ آتابای در تاریخ سوم آذر ماه به صورت عمومی اکران شد و توانست به فروش خوبی دست پیدا کند. پس از اتمام اکران و پخش آن در شبکه خانگی می‌توانید برای دانلود فیلم عاشقانه ایرانی ۱۴۰۰ آتابای از همین مقاله اقدام کنید.

فیلم سینمایی آتابای زندگی فردی به نام کاظم را روایت می‌کند. کاظم که دانشجوی معماری در دانشگاه تهران است به دلیل شکست عاطفی به شهرستان خود خوی باز می‌گردد. او سرپرستی پسر خواهرش را که در جوانی فوت شد به عهده دارد اما به دلیل اینکه آیدین به سن نوجوانی رسیده با هم کشمکش فراوانی دارند.  در این بین کاظم ساخت ویلای دو خواهر را قبول می‌کند که در ادامه فیلم جدید ایرانی ۱۴۰۰ آتابای شاهد علاقه او به خواهر بزرگ‌تر خواهید بود.

۵٫ فیلم «بی همه چیز» بهترین فیلم ایرانی ۱۴۰۰

فیلم سینمایی «بی همه چیز» یکی از بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰ که در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر از طرف منتقدین تحسین شد. این فیلم ایرانی جدید ۱۴۰۰ به تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی دهه ۴۰ کشورمان را روایت می‌کند. داستان آن از رمان مشهور «ملاقات بانوی سالخورده» اثر فردریش دورنمات اقتباس شده است. بازی درخشان هدیه تهرانی و پروز پرستویی در این فیلم سینمایی جدید ۱۴۰۰ باعث شده تا پس از گذشت ۳ هفته از اکران به فروش خوبی دست پیدا کند.

فیلم سینمایی بی همه چیز داستان زندگی فردی به نام امیر را روایت می‌کند که خان‌زاده است و به عنوان قاضی محلی فعالیت دارد. او در دوران قبل از انقلاب زندگی می‌کند و همه مردم روستا به او اعتماد کامل دارند. تا اینکه زنی به نام لی‌لی که سالیان پیش به دلیل تهمت فاحشه بودن از روستا رفته بود به آنجا باز می‌گردد. هدف لی‌لی کشتن امیر به کمک مردم روستا است…

۶٫ فیلم «شهر گربه‌ها»

«شهر گربه‌ها» یکی از جدیدترین فیلم های سینمای ایران است که در تاریخ سوم آذر ماه ۱۴۰۰ به اکران درآمد. این فیلم سینمایی برای گروه کودک و نوجوان ساخته شد اما در بین بزرگسالان هم طرفداران زیادی دارد. شهر گربه‌ها را می‌توان یکی دیگر از فیلم های پرفروش جدید ایرانی ۱۴۰۰ دانست. این فیلم با تعدادی زیادی از بازیگران مطرح سینما و تلویزیون اکنون یکی از بهترین فیلم های سینمایی ایرانی ۱۴۰۰ شناخته می‌شود.

فیلم شهر گربه‌ها به کارگردانی و نویسندگی سیدجواد هاشمی داستان زندگی گربه‌ها را در گربستان روایت می‌کند. گربه‌های شهر قصد دارند برای رسیدن به آرزوهای خود در مسابقه‌ای شرکت کنند. غافل از اینکه این مسابقه توسط حاکم شهر و مشاور او برنامه‌ریزی شده تا عمر آن‌ها به عمر حاکم اضافه شود. گرفسور به کمک گربه‌های دیگر از نقشه شوم حاکم شهر با خبر می‌شود و سعی دارد آن را برملا کند…

۷٫ فیلم «درخت گردو» از فیلم های ایرانی ۱۴۰۰

فیلم سینمایی «درخت گردو» یکی دیگر از جدیدترین فیلم های سینمایی ایران است که در تاریخ ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ به اکران درآمد. در چند سال اخیر فیلم‌های سینمایی پرفروشی از محمدحسین مهدویان دیده‌ایم. به طور یقین او استعداد موفق این‌ روزهای سینمای کشورمان به شمار می‌آید. فیلم سینمایی «درخت گردو» در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر جوایز زیادی کسب کرد. سیمرغ بهترین کارگردانی از آن محمدحسین مهدویان برای این فیلم شد. پیمان معادی از بازیگران فیلم سینمایی درخت گردو هم توانست سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را کسب کند. این فیلم ایرانی جدید ۱۴۰۰ در ۵ جشنواره بین‌المللی نیز حضور داشته است.

در مقاله فیلم درخت گردو به تفصیل به این فیلم که از بهترین و جدیدترین فیلم های سینمایی ایران است، پرداخته‌ایم. داستان این فیلم جدید ایرانی ۱۴۰۰ در سه سال ۱۳۶۶، ۱۳۸۴ و ۱۳۹۵ روایت می‌شود. داستان براساس زندگی واقعی قادر مولان پور یکی از اهالی کردستان است. پیمان معادی در نقش قادر مولان پور فردی است که خانواده‌اش در جریان بمباران شیمیایی سردشت دچار مشکلات بسیاری شده‌اند.

۸٫ فیلم سینمایی «منصور»

فیلم سینمایی «منصور »یک فیلم ایرانی جدید ۱۴۰۰ که بر اساس زندگی واقعی «منصور ستاری» ساخته شده است. این فیلم با نام قبلی «اوج ۱۱۰» در تاریخ ۱۹ آبان ماه ۱۴۰۰ به اکران عمومی درآمد و فروش نسبتا خوبی داشت.

فیلم سینمایی منصور از فیلم های سینمایی ایرانی ۱۴۰۰ شخصیت شهید ستاری را روایت می‌کند. در این فیلم سینمایی شاهد بخش‌هایی از زندگی شهید منصور ستاری، طراحی و ساخت اولین جنگنده ایرانی هستید. همچنین مشکلات هشت سال دفاع مقدس در این فیلم سینمایی به خوبی بیان شده است.

۹٫ فیلم «خورشید» بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰

یکی‌ دیگر از بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰ را باید فیلم سینمایی «خورشید» دانست. این فیلم به عنوان یکی از پرفروشترین فیلم های فروردین ۱۴۰۰ شناخته شده است. خورشید فیلمی با ژانر درام بوده که مجید مجیدی در آن کودکان کار را مورد بحث قرار داده است. این فیلم توانست جوایز زیادی در سی و هشتمین جشنواره فجر کسب کند. جوایزی مثل «بهترین فیلم»، «بهترین فیلمنامه»، «بهترین طراح صحنه» و «بهترین عکس».

فیلم خورشید در سطح بین‌المللی هم افتخارآفرین بود. به‌همین دلیل این فیلم ایرانی جدید ۱۴۰۰ را به طور قطع باید یکی از بهترین فیلم های ایرانی جدید امسال دانست. اما جالب است که فیلم خورشید در کشور خودمان مقام سوم از لحاظ میزان فروش را به دست آورده است. فیلم خورشید در جشنواره ونیز جایزه فانوس جادویی را کسب کرد. این فیلم تاثیرگذار یکی از انتخاب‌های اسکار ۲۰۲۱ بود.

دبورا یانگ از منتقدان سرشناس هالیوود ریپورتز در مورد فیلم خورشید گفته است:

فیلمساز ایرانی برخی از تأثیرگذارترین و شگفت‌انگیزترین فیلم‌های جهان سینما را درباره کودکان رنج دیده و آزارکشیده ساخته است. خورشید یکی از بهترین آثار اوست. صحنه‌های اکشن فیلم مانند یک فیلم کلاسیک با موضوع فرار از زندان ساخته شده‌اند و هیجان و خطر با حضور بچه‌ها در تونل زیرزمینی هر لحظه بیشتر می‌شود.

۱۰٫ فیلم سینمایی «هفته ای یک بار آدم باش»

فیلم سینمایی جدید ایرانی ۱۴۰۰ «هفته‌ای یک‌بار آدم باش» فیلمی سینمایی با ژانر کمدی است. «پژمان جمشیدی» در کنار «پژمان بازغی»، «رعنا آزادی‌ور»، «علیرضا استادی»، «ساغر قناعت» و «شیرین یزدان‌بخش» از بازیگران فیلم سینمایی «هفته ای یکبار آدم باش» هستند. پیمان قاسم‌خانی در مقام مشاور کارگردان کنار تیم سازنده حضور داشت. این فیلم از جدیدترین فیلم های سینمایی ایران است که تا چندی پیش در صدر فهرست فیلم های پرفروش جدید ایرانی ۱۴۰۰ قرار داشت.

در خلاصه داستان آورده‌اند که دو برادر با طرز فکر و سبک زندگی متفاوت به دلیل بیماری پدر کنار هم قرار می‌گیرند. کشمکش بین آن دو و همسرانشان باعث ایجاد لحظات شاد و غم‌انگیز داستان می‌شود.

۱۱٫ «تکخال» فیلم ایرانی ۱۴۰۰

فیلم سینمایی «تک‌خال» از پرفروش ترین فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ در نوروز بود.  تک‌خال در ژانر کمدی موزیکال ساخته شده و لحظات مفرحی را رقم می‌زند.

فیلم جدید ایرانی ۱۴۰۰ تک‌خال به تهیه‌کنندگی حسین فرح‌بخش نوروز ۱۴۰۰ اکران شد. از بازیگران این فیلم کمدی می‌توان از «شبنم قلی‌خانی»، «پوریا پورسرخ»، «یوسف تیموری»، «سحر قریشی» و «امیر کربلایی‌زاده» نام برد.

در خلاصه‌ای از داستان فیلم آورده‌اند که:

تک‌خال یک کمدی موزیکال است. درباره مردی گرفتار در میان بانوان متعدد؛ این مرد تلاش دارد با خویشتن‌داری، در مسیر راست قرار گیرد، ولی درستکاری در روزگار غلبه ناراستی‌ها، کار ساده‌ای نیست.

۱۲٫ فیلم سینمایی «پوست»

فیلم سینمایی «پوست» از فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ و اولین اثر سینمایی برادران ارک به‌شمار می‌آید. این فیلم به زبان ترکی ساخته شده و باید آن را اولین فیلم ترکی سینمای ایران دانست که به صورت حرفه‌ای جلوی دوربین رفت.

فیلم سینمایی پوست داستان زندگی یک مادر و پسر را روایت می‌کند که درگیر مشکلات بزرگی شده‌اند. این فیلم به موضوع خرافه‌پرستی، جادو وعشق پرداخته است. آراز عاشق دختری مسیحی به نام مارال شده است. اما مارال با مرد دیگری ازدواج می‌کند. مادر آراز به جادو جنبل وارد است. آراز پس از مدتی متوجه می‌شود دلیل نرسیدنش به مارال کارهای مادرش در زمینه جادو و خرافه‌پرستی بود.

۱۳٫ فیلم «خون شد» فیلم ایرانی جدید ۱۴۰۰

«خون شد» یکی از بهترین فیلمهای سینمایی ایرانی سال ۱۴۰۰ بود که با اقبال خوبی در فروش گیشه مواجه نشد. این فیلم توانست مقام چهارم فروش را کسب کند. عوامل فیلم معتقدند مدت کوتاه و شرایط نامناسب اکران آن، باعث همچین ضرری شد. فیلم خون شد جدیدترین فیلم سینمایی ایرانی ۱۴۰۰ به کارگردانی مسعود کیمیایی است که با انتظارات مردم از این کارگردان فاصله زیادی داشت.

در خلاصه‌ای از داستان فیلم عنوان شده که:

خانه‌ای قدیمی وجود دارد که همه چراغ‌هایش خاموش است. هیچ کسی در این خانه زندگی نمی‌کند. در این میان یکی از اهالی خانه می‌آید و چراغی را روشن می‌کند. همه اهالی خانه دور هم جمع می‌شوند.

فیلم سینمایی «خون شد» که همه فکر می‌کردند از برترین فیلم های اکران شده سال ۱۴۰۰ می‌شود، با بازیگرانی همچون «سیامک انصاری»، «سعید آقاخانی»، «لیلا زارع» و «هومن برق‌نورد» فیلمبرداری شد. جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده اثر، فیلم «خون شد» را از بهترین فیلم های ایرانی سال ۱۴۰۰ می‌داند و دلیل شکست آن را در فروش، شرایط نامناسب اکران عنوان کرد.

۱۴٫ فیلم سینمایی «تومان»

فیلم سینمایی «تومان» از جدیدترین فیلم های سینمایی ایران است که به موضوع پولدار شدن در زمان کوتاه پرداخته است. داستان این فیلم سینمایی در ۴ فصل روایت می‌شود. این فیلم زندگی فردی به نام داود را نشان می‌دهد که از راه قمار اسب و فوتبال می‌خواهد طبقه اجتماعی خود را تغییر بدهد.

فیلم سینمایی تومان از فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شرکت کرد و جایزه «بهترین فیلمبرداری» را برنده شد.

۱۵٫ فیلم سینمایی «لاله» از فیلم های سینمایی ایرانی ۱۴۰۰

فیلم سینمایی «لاله» که براساس زندگی واقعی «لاله صدیق» ساخته شده در نوروز ۱۴۰۰ به اکران درآمد. لاله صدیق اتومبیلران زن قهرمانی است که این فیلم سینمایی داستان زندگی او را بازگو می‌کند.

او به تنهایی با مردان زیادی به رقابت پرداخته است. فیلم لاله از فیلم های سینمایی سال ۱۴۰۰، مشکلات و چالش‌های زندگی خانم صدیق را نشان می‌دهد. بازیگران این فیلم عبارتند از «سام قریبیان»، «آزیتا حاجیان»، «میترا حجار»، «نیکی کریمی»، «لیلا اوتادی»، «ایرج نوذری»، «همایون ارشادی» و «امیرعلی دانایی».

لاله صدیق در مورد فیلم «لاله» یکی از بهترین فیلمهای سینمایی ایرانی سال ۱۴۰۰ می‌گوید:

امیدوارم تعداد زیادی از خانواده‌ها و جوانان به دیدن این فیلم بیایند. مطمئنم پشیمان نمی‌شوند و از تماشای فیلم لذت می‌برند. «لاله» فیلمی تاثیرگذار و انگیزه‌بخش است و پیام‌های مثبتی برای مخاطبش دارد.

سوالات متداول

پرفروش‌ترین و بهترین فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ کدام فیلم‌ها هستند؟

فیلم سینمایی گشت ارشاد ۳ با فروش ۳۷ میلیارد تومان، دینامیت با فروش ۲۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و قهرمان اصغر فرهادی با فروش ۱۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان رتبه اول تا سوم پرفروش‌ترین فیلم های ایرانی ۱۴۰۰ را کسب کرده‌اند.

کلام آخر

بهترین فیلم های ایرانی در سال ۱۴۰۰ موفق شدند بر روی پرده نقره‌ای سینما به اکران در بیایند. این موضوع باعث شد تا فیلم ایرانی جدید ۱۴۰۰ نسبت به سه ماه اول سال فروش بالاتری داشته باشد. ما در این مقاله پرفروش‌ترین و جدیدترین فیلم های سینمایی ایران در سال ۱۴۰۰ را معرفی کردیم. همچنین می‌توانید برای اطلاع از میزان فروش هر فیلم، جدول فروش آن را در این مقاله مطالعه کنید. در صورت تغییر جدول فروش فیلم‌ها و یا معرفی فیلم سینمایی جدیدتر، آخرین تغییرات در همین مقاله گنجانده می‌شود. شما کدام یک از پرفروش‌ترین فیلم ایرانی جدید ۱۴۰۰ را دیده‌اید؟ نظرات خود را با ما در قسمت دیدگاه‌های پلازامگ به اشتراک بگذارید.

جدول فروش فیلم های در حال اکران هفته اول دی ۱۴۰۰

در این گفتار قصد داریم میزان فروش فیلم‌های ایرانی را در هفته اول زمستان بررسی کنیم. برای اطلاع از جدول فروش فیلم های در حال اکران هفته اول دی ۱۴۰۰ با ما باشید.

در اولین هفته از شروع فصل زمستان، هیچ فیلم جدیدی به فهرست پرفروش ترین فیلم های ایرانی هفته اول دی ۱۴۰۰ اضافه نشده است. اما در ادامه ضمن بیان خلاصه داستان دو فیلم پرفروش هفته، میزان فروش هر یک از فیلم‌ها را مشخص کرده‌ایم.

جدول فروش فیلم های در حال اکران هفته اول دی ۱۴۰۰

فیلم کمدی دینامیت به کارگردانی مسعود اطیابی و تهیه کنندگی ابراهیم عامریان یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های ایرانی بوده که مدت مدیدی است هیچ فیلمی نتوانسته جایگاه اول را از آن بگیرد. داستان این فیلم درباره دو دانشجو بوده که با نقل مکان به ساختمانی جدید با همسایه‌هایی متفاوت، درگیر مشکلاتی می‌شوند.

گشت ارشاد ۳ به کارگردانی و تهیه کنندگی سعید سهیلی از جمله آثاری است در جدول فیلم های پرفروش ایرانی در هفته اول دی ۱۴۰۰ قرار دارد. داستان گشت ارشاد ۳ درباره حسن و عطا بوده که پس از سالها به ایران برمیگردند. آنها برای امرار معاش به نوازندگی در خیابان‌ها مشغول می‌شوند و در نهایت تصمیم می‌گیرند آلبوم خود را منتشر کنند. اما به لحاظ مالی در تنگنا هستند و به همین خاطر برای رسیدن به خواسته خود درگیر دزدی می‌شوند.

در جدول زیر می‌توانید پرفروش ترین فیلم های ایرانی هفته اول دی ۱۴۰۰ را مشاهده کرده و از میزان فروش آنها مطلع شوید.

۱۰٫ تک خال

۹۸۲٬۱۸۳٬۱۴۰ تومان

کمدی

۱٬۵۱۲٬۳۶۷٬۲۵۰ تومان

اجتماعی

۱٬۶۵۰٬۴۷۹٬۸۵۰ تومان

کودک و نوجوان

۲٬۳۵۷٬۳۷۱٬۳۰۰ تومان

۶٫ منصور

۲٬۷۸۱٬۰۲۵٬۹۵۰ تومان

اجتماعی

۳٬۴۳۳٬۶۶۱٬۱۰۰ تومان

اجتماعی

۳٬۶۰۰٬۸۴۱٬۴۵۰ تومان

اجتماعی

۱۰٬۲۳۸٬۱۰۰٬۲۵۰ تومان

کمدی

۲۵٬۷۵۶٬۱۹۶٬۹۰۰ تومان

کمدی

۳۳٬۱۴۴٬۴۸۱٬۸۴۰ تومان

پوسترهای پرفروش ترین فیلم های ایرانی هفته اول دی ۱۴۰۰

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص جدول فروش فیلم های در حال اکران هفته اول دی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

جدول فروش فیلم های در حال اکران هفته اول دی ۱۴۰۰

Modal body ex goes he e.

پرفروش ترین فیلم های هفته پنجم سال ۲۰۲۲ آمریکا

جدول فروش فیلم های در حال اکران هفته دوم بهمن ۱۴۰۰

پرفروش ترین فیلم های هفته چهارم سال ۲۰۲۲ آمریکا

جدول فروش فیلم های در حال اکران هفته اول بهمن ۱۴۰۰

پرفروش ترین فیلم های هفته سوم سال ۲۰۲۲ آمریکا

پرفروش ترین فیلم های هفته پنجاه و سوم سال ۲۰۲۱ آمریکا

پرفروش ترین فیلم های هفته پنجاه و یکم سال ۲۰۲۱ آمریکا

آهنگ های شب یلدا ۱۴۰۰ ؛ آهنگ جدید یلدایی چی گوش بدیم؟

پرفروش ترین فیلم های هفته پنجاهم سال ۲۰۲۱ آمریکا

جدول فروش فیلم های در حال اکران هفته چهارم آذر ۱۴۰۰

ارسال

پرفروش ترین فیلم های ایرانی ۱۴۰۰