سامانه سامان بازار


سامانه سامان بازار

معرفی ادرس درگاه های دولتی و خصوصی خدمت به مردم


حسامی

سلام وقتتون بخیر ، من در سامانه سامان بازار ثبت نام کردم چقدر زمان میبره تا کارت شناسایی برام بیاد که بتونم غرفه اجاره کنم.

پاسخ

آزیتاربیعی

ثبت نام دربازارچه

پاسخ

بهار

سلام. ثبت نام من تا اخذ کد رهگیری پیش رفت. چطور میتوانم غرفه اجاره کنم؟

پاسخ

سامانه سامان بازار برای ثبت‌نام از دستفروشان آغاز به‌کار کرد

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از آغاز به‌کار سامانه سامان‌بازار برای ساماندهی دستفروشان و بساط‌گستران تهرانی خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ سید علی مفاخریان بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود شهری و شناسایی متقاضیان دستفروشی را از اهداف به کارگیری این سامانه دانست و اظهار کرد: براساس دستورالعمل مشاغل سیار و بی‌کانون مصوب شورای شهر، متقاضیان غرفه در روزبازارهایی که برای فعالیت‌های مربوط به دستفروشی و بساط گستری طراحی شده باید در این سامانه ثبت‌نام کنند.

وی افزود: پس از ثبت‌نام افراد، مسیر احراز هویت و تکمیل مدارک آنان طی و برای افراد کد شناسایی صادر می‌شود. افراد پس از شناسایی به عنوان دستفروش، می‌توانند در روزبازارها، راسته بازارها یا پلازا های که در برخی ساعات شبانه روز آمادگی پذیرش دارند، جانمایی شوند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با تأکید بر این که جانمایی دستفروشان براساس میزان حضور فعال در کسب و کار و نوع خدمات آنان انجام می‌شود، گفت: مناطق ۱۷ و ۶ و ۱۱ برای اجرای آزمایشی ساماندهی دستفروشان به عنوان مناطق پایلوت معرفی شوند. با توجه به تعداد بالای دستفروشان در خیابان ولیعصر (عج)و پیگیری نیروی انتظامی، مقرر شده است که برای نظم بخشی به پیاده رو ، همزمان با طرح جمع آوری دستفروشان از پیاده رو ولیعصر به ساماندهی و جانمایی آن‌ها در زمینی که در ابتدای خیابان نکویی اقدام شود و سامان بازار برای این محدوده فعالیت پایلوت را آغاز می‌کند.

مفاخریان  تصریح کرد: متقاضیان می توانند به آدرس h p:sama baza . eh a .i مراجعه کنند و در بخش سامان بازار اطلاعات خود را وارد کنند تا بتوانند پس از احراز هویت، از ظرفیت موجود برای کسب و کار استفاده کنند.

وی با تأکید بر نقش همراهی مردم در انتظام بخشی و ساماندهی موفق پیاده‌روها گفت: شهروندان با خرید نکردن از دستفروشان و بساط گسترانی که در اماکن غیر مجاز و مزاحم تردد عابرین مستقر هستند، باعث می‌شوند تا این افراد، برای جانمایی در محل هایی با زیرساخت کافی از جمله روشنایی، ایمنی و پارکینگ تشویق شوند.

انتهای پیام

سامانه سامان بازار