انواع مدل پراید


انواع مدل پراید

یکی از سوالات متداولی که در مورد پراید پرسیده می شود تیپ های مختلف آن شامل SL ،SX،SE ،TL ،EX است و افرادی که قصد خرید خودرو پراید را دارند، غالباً در انتخاب تیپ مناسب با نیازشان دچار مشکل می‌شوند.


پخش آنلاین ویدئو

تفاوت تیپ‌های مختلف پراید در چیست؟

یکی از سوالات متداولی که در مورد پراید پرسیده می شود تیپ های مختلف آن شامل SL ،SX،SE ،TL ،EX است و افرادی که قصد خرید خودرو پراید را دارند، غالباً در انتخاب تیپ مناسب با نیازشان دچار مشکل می‌شوند.

پراید این روزها در مدل های ۱۱۱ ، ۱۳۱، ۱۳۲ و ۱۵۱  تولید و روانه بازار می شود  در این مطلب نگاهی به تیپ های این مدل ها داریم هرچند که در کل می توان گفت که موتور و گیربکس تمامی مدل های ذکر شده در بالا یکی بوده و اختلاف در بدنه است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران؛ پراید این روزها در حال تبدیل شدن به خودروی نوستالژی ایران بوده و به نوعی در حال پر کردن جای پیکان که مدت ها با مدل های مختلف در کشور روانه بازار شده بود است. پیکان در سال های گذشته با چندین مدل مختلف روانه بازار شد ولی در سالهای آخر تولید فقط با یک مدل معروف یه چراغ بنزی تولید شد  و حالا جایگزین آن پراید نیز همان سرنوشت را به خود اختصاص داده و پس از تولید در تیپ های مختلف هم اکنون فقط با تیپ SE  تولید و روانه بازار می شود.

یکی از سوالات متداولی که در مورد پراید پرسیده می شود تیپ های مختلف آن شامل SL ،SX،SE ،TL ،EX  است و افرادی که قصد خرید خودرو پراید را دارند، غالباً در انتخاب تیپ مناسب با نیازشان دچار مشکل می‌شوند. در بخش زیر یک راهنمای دقیق درباره آپشن ها و تجهیزات هر یک از نسخه‌ها موجود است که نشان‌گر تفاوت تیپ‌های انواع پراید است.

بررسی و مقایسه مدل های مختلف پراید – مقایسه تیپ های مختلف پراید

در بخش مربط به قیمت و مشخصات فنی پراید صبا و نسیم و پرایدهای ۱۱۱ و ۱۴۱ و ۱۵۱ و ۱۳۱ توضیحات کاملی در مورد مشخصات فنی و ظاهری این خودرو ها عرضه شد که می توانید از لینک ذیل استفاده نمایید.

اما یکی از سوالات متداولی که در مورد پراید پرسیده می شود تیپ های مختلف پراید ؛ SL ,SX,SE ,TL ,EX  که قصد بررسی و مقایسه آنها را داریم.

ابتدا باید عرض کنم پراید صبا یا همان پراید صندوق دار معمولی و پراید نسیم یا همان پراید هاچ بک تا سال ۱۳۸۹ به بازار عرضه شدند و در سال ۱۳۸۹ پراید ۱۱۱ جایگزین پراید هاچ بک و پراید ۱۳۱ جایگزین پراید صندوق دار یا همان صبا گردید .

در واقع اختلاف کلی و اساسی ما بین پراید ۱۳۱ و پراید صندوقدار معمولی و همچنین پراید هاچ بک و پراید ۱۱۱ پس از کلید خودرو پروژه X100 سایپا می باشد که این است که در مدلهای پراید ۱۳۱ و پراید ۱۱۱ خودروهای پراید به لحاظ فنی و بدنه کمی تقویت شدند و در تیپ های گوناگون به بازار عرضه گردیدند.

در حال حاضر یعنی سال ۱۳۹۶ کلیه پرایدهای تولیدی از تیپ SE می باشند و بنابر محدودیت پلیس راهنمایی و رانندگی کلا یکسری از تیپ های پراید که دارای ترمز ABS و ایربگ نمی باشند به کلی تولید نمی شوند. درجدول ذیل قصد مقایسه تیپ های مختلف پراید را داریم که راحت تر تفاوت آنها را نشان می دهد.

مقایسه تیپ های پراید

اما بدانیم که پراید ۱۳۱ و پراید ۱۴۱ و پراید ۱۳۲ و پراید ۱۱۱ از لحاظ اتاق و ظاهری باهم اختلاف دارند و پراید ۱۵۱ همان پراید وانت سایپا می باشد.

تصاویر انواع پراید

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقایسه خودروها تشخیص رنگ خودرو همه برندها

انواع مدل پراید