چشم نقاشی


چشم نقاشی

نگهبان نمایشگاه برای تابلوی نقاشی ۱ میلیون دلاری با خودکار چشم کشید هم‌رسانی این مطلب: نگهبانی در یک نمایشگاه آثار هنری در روسیه به خاطر آن‌که «حوصله‌اش سر رفته بود»، برای صورت‌های محو یک تابلوی نقاشی یک میلیون دلاری با خودکار چشم کشید. این نقاشی که «سه صورت» نام دارد توسط آنا لپورسکایا، نقاش پیشروی […]


چشم نقاشی

نگهبان نمایشگاه برای تابلوی نقاشی ۱ میلیون دلاری با خودکار چشم کشید

هم‌رسانی این مطلب:

نگهبانی در یک نمایشگاه آثار هنری در روسیه به خاطر آن‌که «حوصله‌اش سر رفته بود»، برای صورت‌های محو یک تابلوی نقاشی یک میلیون دلاری با خودکار چشم کشید.

این نقاشی که «سه صورت» نام دارد توسط آنا لپورسکایا، نقاش پیشروی اهل اتحاد جماهیر شوروی سابق، بین سال‌های ۱۹۳۲ تا ۱۹۳۴ روی بوم نقاشی شده است.

آنا رشتکینا، متصدی گالری، درباره هدف فرد خرابکار از انجام چنین کاری گفت: «انگیزه‌های او هنوز ناشناخته است، اما مدیریت مجموعه معتقد است که این کار حاصل نداشتن سلامت عقلی بوده است».

به گزارش روزنامه هنر روسیه مسئولان نمایشگاه گفته‌اند که این اثر را یک روز پس از حادثه و جهت مرمت به تیمی در ایالت ترتیاکوف فرستاده‌اند. کارمند بخش امنیتی مرکز نیز که ۶۰ سال دارد از سمت خود برکنار شده است.

اثر هنری لپورسکایا که سه چهره بدون صورت را به تصویر می‌کشد، از گالری دولتی ترتیاکوف در مسکو به طور موقت به نمایشگاهی در مرکز یلتسین شهر در شهر یکاترینبرگ با عنوان «جهان به مثابه غیرعینی» امانت داده شده بود تا در آن‌جا به نمایش درآید.

پیگرد کیفری علیه کارمند خاطی در ابتدا به دلیل وارد نیامدن آسیب پایدار به تابلو رد شده بود، با این حال پس از رسانه‌ای شدن خبر و فشار افکار عمومی این پرونده بار دیگر تحت اتهام «خرابکاری» مورد بررسی مجدد قرار گرفته است. در صورت محرز شدن اتهامات در دادگاه، مجازاتی شامل پرداخت ۴۶۸ یورو جریمه و یک سال کار خدماتی اجباری می‌تواند در انتظار کارمند خاطی خواهد بود. 

انتظار می‌رود که مرمت این قطعه ارزشمند حدود ۳ هزار یورو هزینه داشته باشد، اما کارشناسان مطمئن هستند که می‌توان نقاشی را بدون آسیب جدی به اثرات حاصل از تماس قلم‌موی اصلی با بوم نجات داد. گفته می‌شود جوهر خودکار فقط کمی به لایه رنگ تابلو نفوذ کرده است.

مرکز یلتسین اعلام کرده است که برای جلوگیری از وقوع حادثه مشابه، صفحه‌های محافظی را در بقیه قسمت‌های نمایشگاه نصب کرده‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلب:

چشم نقاشی