سایت کارنامه دانش آموزی


سایت کارنامه دانش آموزی

ورود به سایت پادا برای دیدن کارنامه / سایت مشاهده کارنامه پادا pada.medu.ir در این صفحه ارائه داده شده است. کارنامه دانش آموزان ، باید به نشانی اینترنتی pada


پخش آنلاین ویدئو

کارنامه پادا

جهت مشاوره در زمینه کارنامه پادا

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ورود به سایت پادا برای دیدن کارنامه سایت مشاهده کارنامه پادا pada.medu.i در این صفحه ارائه داده شده است. کارنامه دانش آموزان ، باید به نشانی اینترنتی pada مراجعه نمایند و pada.medu.i دریافت کارنامه پس از درج نام کاربری و رمز عبور سامانه پادا ، وارد سامانه شوند.

باتوجه به آنکه سامانه پادا – پرونده الکترونیکی دانش آموزان، به تازگی راه اندازی شده است، ممکن است کاربران برای ورود به سامانه پادا و مشاهده کارنامه دانش آموزان، با مشکلاتی روبرو باشند، به منظور آشنایی بیشتر کاربران، راهنمای مشاهده کارنامه دانش آموزان در سامانه pada.medu.i  در این مقاله بیان شده است. با ما همراه باشید.

سر فصل ها

سایت پادا برای دیدن کارنامه

در راستای تغییر و تحولات در سامانه های وزارت و گسترش دولت الکترونیک سامانه پادا به عنوان سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان راه اندازی شده است که دانش آموزان با نام کاربری و رمز خود وارد این سامانه خواهند شد فعلا این سامانه به علت تغییرات در دسترس نمی باشد و در روزهای آتی در دسترس دانش آموزان خواهد بود لینک این سامانه برای ورود، در ادامه قرار داده شده است. برای آگاهی از نحوه مشاهده کارنامه دانش آموزان در سامانه پادا این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

محیط کاربری همانند سیدا می باشد باید منتظر فعال بودن و مشاهده منوهای موجود در این سامانه باشیم.

مشکل صدور کارنامه‌ های الکترونیکی دانش آموزان برطرف شده و مدیران مدارس می‌ توانند با ورود به سامانه یکپارچه دانش آموزی (سیدا) به نشانی sida.medu.i  کارنامه دانش آموزان را به صورت انفرادی و یا گروهی صادر کنند.

دانش آموزان پایه اول با کد ملی و سایر دانش آموزان با گذرواژه‌ ای که از مدرسه محل تحصیل می‌ گیرند می‌توانند برای دریافت کارنامه به پادا مراجعه نمایند.

مشکل صادر نشدن گذرواژه‌ های ورود به سامانه نیز حل شده است و مدارس می‌ توانند گذرواژه‌ های لازم را در اختیار دانش آموزان قرار دهند.

سامانه پادا مشاهده کارنامه دانش آموزان

به اطلاع همکاران محترم میرساند، با توجه به مشکلات مشاهده شده در ارسال اطلاعات از سامانه سیدا، لطفا قبل از عملیات فارغ التحصیلی اطلاعات و نمرات را به دقت کنترل نمایند.

لازم به ذکر است، در سال تحصیلی ۱۴۰۰، ثبت نام مدارس از طریق سایت پادا انجام می شود. برای آگاهی از نحوه ثبت نام مدارس سال ۱۴۰۰ می توانید به مقاله راهنمای الکترونیکی ثبت نام دانش آموزان در پادا مراجعه نمایید.

مشاهده کارنامه در سامانه پادا

روش مشاهده کارنامه توسط دانش آموز در سامانه پادا به صورت زیر است:

در سیدا در کارتابل مدیر مدرسه رمز گروهی برای دانش آموزان صادر و یوزر دانش آموزان از طریق شاد توسط مدیر و معلم در pv دانش آموزان به دانش آموز داده میشود . دانش آموز از طریق سایت پادا کارنامه دانش آموزی تحصیلی را مشاهده نماید .

****درصورت نیاز به پرینت از اول با مرور گر کروم وارد شوید.

****درصورت ورود با گوشی حتما گوشی را روی حالت دسکتاپ یا رایانه یا میز کار یا کامپیوتر (درهر گوشی یک اسم داره)قرار دهید و حتما زبان نوشتن کاربری و کلمه عبور انگلیسی باشد.

دریافت کارنامه دانش آموزان در سایت پادا

برای pada.medu.i دریافت کارنامه ، باید به سایت pada.medu.i مراجعه نمایید. والدین دانش آموزان در سال ۱۴۰۰، برای دریافت کارنامه نیازی به حضور در مدرسه ندارند و می‌توانند از طریق سامانه پادا کارنامه دانش آموزی به نشانی pada.medu.i  کارنامه فرزند خود را دریافت کنند.

ورود به سامانه و دریافت کارنامه دانش آموزان در پادا ، از طریق نام کاربری و رمزعبور پادا امکان پذیر است.

mpa.medu.i

راهنمای ورود به سامانه پادا mpa.medu.i و مشاهده کارنامه دانش آموزان در ادامه بیان شده است:

به منظور عملکرد بهتر سامانه، لطفا از مروگرهای زیر استفاده نمایید:

لینک مستقیم ورود به سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان ( پادا )

سامانه پادا دریافت کارنامه

**سامانه دریافت کارنامه دانش آموزان: درصورت لزوم و داشتن پرینتر میتوان با کلیک روی علامت پرینتر در گوشه سمت چپ صفحه کارنامه رو پرینت یا بصورت پی دی اف ذخیره کرد.

نام کاربری همان کد ملی دانش آموزان می باشد. کاربران برای دریافت رمز عبور پادا ، باید به مدرسه محل تحصیل مراجعه نموده و رمز عبور خود را دریافت نمایند.

***رمز عبور به سامانه پادا mpa.medu.i اختصاصی می باشند و از قرار دادن آنها در معرض دید کلیه دانش آموزان اعم از کانال یا گروه های مدرسه خودداری نمایید.

برای پادا کارنامه در سامانه پادا pada.medu.i ، می توانید فیلم آموزشی زیر را مشاهده نمایید:

فیلم آموزشی مشاهده کارنامه دانش آموزان در سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان (پادا)

برای گرفتن کارنامه دانش آموزان به مدارس مراجعه نکنيد!

در صورت بروز هرگونه مشکل برای دریافت کارنامه دانش آموزان در سامانه پادا به نشانی pada.medu.i و دریافت کارنامه mpa.medu.i می توانید با کارشناسان مجموعهبزرگ مشاور گروپ به شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳ تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

mpa.medu.i سامانه دانش آموزی جهت دریافت کارنامه تحصیلی دانش آموزان به صورت الکترونیکی و غیر حضوری می باشد که امکان بررسی سوابق آموزشی را به صورت آنلاین به شما عزیزان ارائه کرده است.

سوالات متداول سامانه پادا

کاربران برای مشاهده کارنامه در سامانه پادا باید به چه سایتی مراجعه نمایند؟

آدرس اینترنتی سامانه پادا pada.medu.i می باشد.

نحوه مشاهده کارنامه دانش آموزان در سامانه پادا چگونه است؟

راهنمای مشاهده و دریافت کارنامه در پادا در این مقاله ارائه داده شده است.

ورود به سامانه پادا نیازمند چه اطلاعاتی است؟

کاربران برای ورود به سامانه باید نام کاربری و رمز عبور داشته باشند. نام کاربری همان کدملی دانش آموز می باشد. رمز عبور سامانه پادا از مدیر مدرسه قابل دریافت است.

جهت مشاوره در زمینه کارنامه پادا

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دریافت کارنامه دانش آموزان

اگر در خصوص دریافت کارنامه دانش آموزان سوالی دارید

اگر در خصوص دریافت کارنامه دانش آموزان سوالی دارید

دریافت کارنامه دانش آموزان فرآیندی است بسیار مهم که در سال های اخیر با تغییرات زیادی همراه بوده است. زیرا در سال های گذشته به طور معمول کارنامه ها به صورت کاغذی چاپ شده و از طریق مراجعه اولیا به مدارس، تحویل داده می شدند. اما در یکی دو سال اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری آموزش های حضوری، بسیاری از فعالیت های مربوطه هم به صورت اینترنتی انجام می شوند. در واقع وزارت آموزش و پرورش اقدام به راه اندازی سامانه های گوناگونی در این حوزه نموده که خدمات آموزشی را به صورت آنلاین به دانش آموزان ارائه می دهند. از جمله خدمات اینترنتی قابل ارائه از طریق این سامانه ها می توان به دریافت کارنامه مدرسه اشاره نمود. یعنی دانش آموزان یا اولیای آن ها می توانند به سامانه های مربوط به خود مراجعه کرده و بدین وسیله کارنامه شان را مشاهده نمایند. در نتیجه امکان بررسی نمرات هر درس به راحتی برای آن ها فراهم است.

معمولا برای استفاده از بیش تر سامانه های ایجاد شده توسط وزارت آموزش و پرورش نیازی به در اختیار داشتن اطلاعات زیادی نیست. به عبارت دیگر، امکان دریافت کارنامه با کد ملی و رمزی که خود دانش آموزان برای حساب کاربری شان انتخاب کرده یا مدرسه به آن ها داده است، فراهم می باشد. از طرف دیگر، امکان استفاده از این سایت ها برای تمامی دانش آموزان در پایه های تحصیلی مختلف فراهم است، یعنی همه دانش آموزان می توانند نسبت به دریافت اینترنتی کارنامه شان اقدام کنند. برای مثال، هم امکان دریافت کارنامه مدرسه ابتدایی به صورت آنلاین و از طریق این سامانه ها وجود داشته و هم دریافت اینترنتی کارنامه دبیرستان با استفاده از این روش ها امکان پذیر است. با توجه به اهمیت بررسی نمرات کسب شده در هر درس برای دانش آموزان و اولیای آن ها، ما در این جا نحوه دریافت کارنامه با استفاده از سامانه های آنلاین را برای شما بیان کرده ایم.

روش های دریافت کارنامه دانش آموزان

همان گونه که اشاره کردیم، فرآیند دریافت کارنامه دانش آموزان در سال های اخیر با تغییراتی همراه بوده و افراد می توانند این کارنامه ها را به صورت اینترنتی و از طریق سامانه های در نظر گرفته شده توسط آموزش و پرورش دریافت نمایند. یکی از سامانه هایی که در ابتدا برای ارائه خدمات گوناگون از جمله مشاهده کارنامه دانش آموزان راه اندازی شد، سایت همگام بود. اما در حال حاضر دیگر امکان دریافت کارنامه مدرسه از طریق این سامانه امکان پذیر نیست و دانش آموزان باید از سایر سایت های موجود در این زمینه برای مشاهده کارنامه شان استفاده نمایند. از جمله مهم ترین سامانه هایی که امکان دریافت کارنامه را فراهم می کنند، می توان به سایت های پادا و سیدا اشاره نمود. البته دسترسی به این سامانه ها متفاوت بوده و یکی از آن ها برای دانش آموزان و دیگری برای مسولان مدارس کاربرد دارد که در ادامه به توضیح این موارد پرداخته ایم.

دریافت کارنامه دانش آموزان از طریق سامانه پادا

سامانه پادا یکی دیگر از سایت هایی است که در سال های اخیر توسط وزارت آموزش و پرورش راه اندازی شده است. این سامانه هم امکانات مختلفی از جمله ثبت نام در مدرسه، ‌مشاهده کارنامه و سایر موارد این چنینی را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد. با توجه به این که اکنون دیگر امکان دریافت کارنامه دانش آموزان از طریق سایت همگام وجود ندارد، این افراد می توانند از سامانه پادا برای مشاهده کارنامه و بررسی نمرات خود استفاده کنند. دسترسی به سامانه پادا برای همه دانش آموزان در پایه های تحصیلی مختلف آزاد است و این افراد به راحتی می توانند نسبت به دریافت کارنامه با کد ملی و کلمه عبور خود در این سامانه اقدام نمایند. در ادامه روش دریافت کارنامه از طریق این سامانه را هم برای شما توضیح خواهیم داد تا جهت انجام این کار با مشکلی رو به رو نباشید.

دریافت کارنامه دانش آموزان از طریق سامانه سیدا

روش دیگری که وزارت آموزش و پرورش برای دریافت کارنامه مدرسه فراهم کرده است، استفاده از سامانه سیدا است. البته باید دقت داشته باشید که امکان استفاده از این سامانه برای دانش آموزان وجود ندارد. به عبارت دیگر، دسترسی به سامانه سیدا و دریافت کارنامه های دانش آموزان از این طریق تنها برای مسولین مدارس امکان پذیر است. پس با توجه به این موضوع، دانش آموزان می توانند با مراجعه به سامانه پادا کارنامه شان را مشاهده کنند و مسولین مدارس هم باید جهت این کار به سایت سیدا مراجعه نمایند. در ادامه روش دریافت کارنامه دانش آموزان از طریق سامانه سیدا را هم بیان خواهیم کرد تا مسولین مدارس در صورت نیاز به راحتی بتوانند کارنامه های مورد نظر را از این طریق دریافت کنند. البته هم چنان امکان مراجعه حضوری والدین یا دانش آموزان به مدارس و دریافت کارنامه از مدیر یا معاونین وجود دارد که بدون شک راه های آنلاین برای آن ها مناسب تر است.

نحوه دریافت کارنامه دانش آموزان با کد ملی

در بخش قبل برای شما بیان کردیم که دانش آموزان می توانند با مراجعه به سامانه پادا نسبت به دریافت کارنامه تحصیلی خود اقدام نمایند. در واقع در حال حاضر استفاده از این سامانه بهترین روش برای مشاهده و بررسی نمرات است. البته قبلا دریافت کارنامه دانش آموزان از طریق سایت همگام هم امکان پذیر بود که اکنون دیگر امکان دسترسی به کارنامه از طریق آن وجود ندارد. پس لازم است که دانش آموزان و اولیای آن ها آشنایی مناسبی با روش دریافت کارنامه از طریق سامانه پادا داشته باشند. اگر چه هم چنان روش های حضوری هم برای دریافت کارنامه کاربرد دارند، اما یقینا استفاده از روش های اینترنتی بسیار ساده تر و راحت تر هستند. زیرا شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن به این سامانه ها مراجعه نموده و نسبت به دریافت کارنامه با کد ملی اقدام نمایید. در صورتی که دستگاه پرینتر داشته باشید، امکان چاپ کارنامه هم از این طریق وجود دارد.

جهت دریافت کارنامه مدرسه دانش آموزان در پایه های مختلف تحصیلی لازم است یک سری مراحل را به صورت گام به گان طی کنید که در این بخش آن ها را برای شما توضیح داده ایم. این مراحل مورد نیاز برای ورود به سامانه پادا و دریافت کارنامه از این طریق به شرح زیر می باشند.

در این قسمت روش دریافت کارنامه با کد ملی از طریق سامانه پادا را برای شما توضیح دادیم. بنابراین با پشت سر گذاشتن مراحل بالا می توانید کارنامه خود را در این سایت مشاهده کرده و دریافت نمایید. در صورتی که دستگاه پرینتر داشته باشید، حتی امکان چاپ کارنامه از این طریق هم برای تان وجود دارد. در ادامه روش دریافت کارنامه از طریق سامانه سیدا را هم توضیح خواهیم داد تا مدیران و مسولین مدارس به راحتی بتوانند از این سامانه جهت دریافت کارنامه های مورد نظر خود استفاده کنند.

دریافت کارنامه دانش آموزان در سیدا

در بخش قبل نحوه دریافت کارنامه دانش آموزان از طریق سامانه پادا را به طور کامل بیان کردیم. همان طور که گفتیم، این سایت بیش تر برای دانش آموزان کاربرد داشته و این افراد می توانند با مراجعه به آن خدمات گوناگونی از جمله مشاهده کارنامه به صورت آنلاین را دریافت کنند. از طرف دیگر، سایت سیدا هم برای معلم ها، مدیران و به طور کلی مسولین مدارس ایجاد شده است. معلم ها و مسولان مدارس می توانند با استفاده از اطلاعات کاربری خود به این سامانه وارد شده و نمرات دانش آموزان را ثبت نمایند. هم چنین با ثبت همه نمرات و تکمیل شدن کارنامه، امکان دریافت کارنامه مدرسه از این طریق وجود خواهد داشت. پس مسولان مدارس با مراجعه به سامانه سیدا در کنار دریافت خدمات گوناگون، می توانند کارنامه دانش آموزان را هم دریافت نمایند. در ادامه روش استفاده از این سایت برای دریافت کارنامه را بیان خواهیم کرد تا در صورت نیاز به راحت بتوانید این کار را انجام دهید.

جهت دریافت کارنامه دانش آموزان در سایت سیدا هم مانند انجام این کار در سامانه پادا لازم است اقداماتی به صورت گام به گام انجام گیرند. این اقدامات لازم برای ورود به این سامانه و دریافت کارنامه به شرح زیر می باشند.

در این بخش روش دریافت کارنامه دانش آموزان در سامانه سیدا را توضیح دادیم تا معلم ها و مسولان مدارس در صورت نیاز به دریافت کارنامه از این طریق، با مشکلی رو به رو نباشند. همان طور که دیدید، مشاهده و پرینت کارنامه از طریق سایت سیدا به راحتی امکان پذیر است. در ادامه توضیحاتی در رابطه با اطلاعات لازم جهت ورود به این سایت ها ارائه می کنیم تا اطلاعات کاملی در مورد نام کاربری و کلمه عبور این سامانه ها داشته باشید.

اطلاعات لازم برای دریافت اینترنتی کارنامه دانش آموزان

در بخش های قبل روش ورود به سامانه پادا و سیدا برای دریافت کارنامه دانش آموزان را توضیح دادیم. همان طور که گفتیم، سامانه اولی یعنی پادا مربوط به دانش اموزان بوده و این افراد می توانند نسبت به دریافت کارنامه از این طریق اقدام نمایند. سامانه دوم هم مربوط به معلم ها و مسولان مدارس است که با ورود به آن می توانند نمرات را وارد نموده و هم چنین کارنامه دانش آموزان را دریافت کنند. اما نکته مهم در این باره مربوط به اطلاعات مورد نیاز برای ورود به این سامانه ها است. در واقع ممکن است بسیاری از کاربرانی که قصد دریافت کارنامه مدرسه از طریق هر کدام از سامانه های پادا و سیدا را دارند، اطلاعات لازم را در این باره نداشته باشند. این اطلاعات که شامل نام کاربری و رمز عبور می شوند، برای هر کدام از سامانه های مذکور متفاوتند که در ادامه آن ها را توضیح می دهیم.

ابتدا به سامانه پادا می پردازیم که دانش آموزان برای دریافت کارنامه با کد ملی به آن مراجعه می کنند. نام کاربری برای ورود به این سامانه همان کد ملی هر دانش آموز است. کلمه عبور این سامانه هم یک رمز ۸ رقمی است که توسط مدیر مدرسه به دانش آموزان داده می شود. در واقع این رمز عبور برای هر دانش اموز منحصر به فرد بوده و باید با مراجعه به مدیر مدرسه آن را تحویل بگیرد. پس دانش آموزان می توانند با کد ملی و رمز عبوری که از مدیر مدرسه شان تحویل می گیرند، به سامانه پادا وارد شوند. نام کاربری و کلمه عبور برای سایت سیدا هم به همین شکل است. در واقع نام کاربری همان کد ملی مدیر، معلم یا سایر مسولین مدرسه است. اما کلمه عبور هر کدام از کادر مدرسه و معلمین، کد پرسنلی آن ها است. بنابراین معلم ها و مسولان مدارس با استفاده از کد ملی و کد پرسنلی می توانند به سامانه سیدا وارد شده و نسبت به دریافت کارنامه دانش آموزان اقدام نمایند.

در صورت فراموشی رمز عبور چه باید کرد؟

همان طور که گفتیم، نام کاربری هم برای ورود به سامانه پادا و هم سامانه سیدا همان کد ملی دانش آموزان یا معلم ها و مسولان مدارس است. اما کلمه عبور آن ها متفاوت بوده و به ترتیب رمزی است که توسط مدیر داده می شود و کد پرسنلی کادر مدرسه است. حال ممکن است هر کدام از این گروه ها قصد دریافت کارنامه مدرسه از طریق سامانه مربوطه را داشته اما رمز عبورشان را فراموش کرده باشند. برای این کار هم راه حلی وجود دارد که البته برای هر کدام متفاوت است. دانش اموزان در صورت فراموشی رمز عبور خود باید به مدرسه مراجعه کرده و مجددا این رمز را از مدیر تحویل بگیرند. اما معلم ها و سایر کادر مدرسه برای بازیابی کلمه عبور خود باید به شرح زیر اقدام نمایند.

بنابراین با طی کردن مراحل بالا می توانید رمز عبورتان را در سامانه سیدا تغییر داده و با استفاده از رمز عبور جدید، نسبت به دریافت کارنامه دانش آموزان اقدام نمایید.

نکات دریافت کارنامه با کد ملی

تا این جای کار روش دریافت کارنامه دانش آموزان از طریق سامانه های پادا و سیدا را برای دانش آموزان و کادر مدارس بیان کردیم. بنابراین این افراد به راحتی می توانند نسبت به دریافت کارنامه از طریق سامانه مربوط به خود اقدام کنند. اما باز هم توجه به یک سری نکات در این زمینه الزامی است. در ادامه تعدادی از مهم ترین نکات دریافت کارنامه با کد ملی را برای شما آورده ایم.

در سال های گذشته دانش آموزان برای دریافت کارنامه خود مجبور بودند به صورت حضوری به مدرسه محل تحصیل مراجعه کنند. اما اکنون دریافت کارنامه دانش آموزان به صورت آنلاین و از طریق سامانه های در نظر گر فته شده توسط وزارت آموزش و پرورش امکان پذیر است. دانش آموزان برای دریافت کارنامه خود باید به سامانه پادا مراجعه نموده و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبورشان به اسن سامانه وارد شوند. معلم ها و کادر مدرسه هم می توانند برای دریافت کارنامه مدرسه به سایت سیدا مراجعه نمایند. ما در این جا روش ورود و دریافت کارنامه از طریق هر کدام از این سامانه ها را به طور کامل برای شما بیان کرده ایم. بنابراین اکنون دانش آموزان به راحتی می توانند نسبت به دریافت کارنامه با کد ملی از طریق سامانه پادا اقدام کرده و کادر مدرسه هم می توانند از طریق سایت سیدا کارنامه های مورد نظرشان را دریافت نمایند.

سوالات متداول

۱- برای دریافت کارنامه مدرسه دانش آموزان به صورت اینترنتی چه روش هایی وجود دارد؟

۲- نام کاربری و رمز عبور  جهت دریافت کارنامه مدرسه را از کجا باید دریافت کنم ؟

۳- اطلاعات لازم برای دریافت کارنامه و مشاهده نمره دانش آموزان به صورت آنلاین چیست؟

اگر در خصوص دریافت کارنامه دانش آموزان سوالی دارید

اگر در خصوص دریافت کارنامه دانش آموزان سوالی دارید

سایت کارنامه دانش آموزی