اسمارت ویو a22 کجاست


اسمارت ویو a22 کجاست

حل مشکلات مربوط به قابلیت اسمارت ویو (Smart View)


حل مشکلات مربوط به قابلیت اسمارت ویو (Sma View)

ویژگی Sma View شما را قادر می‌سازد صفحه نمایش گوشی خود را به‌راحتی در تلویزیون نمایش دهید. اگر در استفاده از Sma View مشکلی دارید لطفاً راهنمای زیر را ملاحظه کنید.

پیش از عمل به توصیه‌های زیر، مطمئن شوید سیستم عامل و برنامه‌های دستگاه شما به آخرین نسخه بروزرسانی شده‌اند. برای بروزرسانی سیستم عامل تلفن همراه خود، لطفاً مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله‌ی ۱. به تنظیمات (Se i gs)  بروز‌رسانی  سیستم عامل (Sof wa e upda e) بروید.

مرحله‌ی ۲. روی دانلود و نصب (Dow load a d i s all) بزنید.

مرحله‌ی ۳. دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

Sma View چیست؟

Sma View، روشی برای نمایش صفحه گوشی برروی تلویزیون از طریق اینترنت بیسیم (Wi-fi) است. می‌توانید تصاویر، ویدیوها، ارائه‌ها و بازی‌های مورد علاقه خود را روی صفحه نمایش بزرگ‌تری مشاهده کنید. اگر Sma View کار نمی‌کند، راه‌اندازی مجدد یا ریبوت دستگاه معمولاً مشکل را برطرف می‌کند. اگر هنوز هم در استفاده از Sma View مشکل دارید، نکات زیر را برای راه‌اندازی آن بررسی کنید.

نکته مهم: قبل از استفاده از Sma View چنانچه ازاستفاده می‌کنید، آنرا غیرفعال کنید. هنگام استفاده ازاستفاده از این قابلیت امکانپذیر نیست.

گوشی تلفن شما باید به همان شبکه‌ای که تلویزیون هوشمندتان متصل است، متصل باشد. با استفاده از مراحل زیر ببینید آیا اتصال اینترنت بیسیم (Wi-fi)  یکسان است یا خیر.

مرحله ۱: قسمت بالای صفحه نمایش گوشی خود را به پایین بکشید تا به پنل اعلانات بروید.

مرحله ۲: انگشت خود را برروی آیکون  اینترنت بیسیم(Wi-fi)نگه دارید تا تنظیمات اینترنت بیسیم(Wi-fi)  دستگاه شما باز شود.

مرحله ۳: در اینجا می‌توانید بررسی کنید که به شبکه صحیح متصل هستید و در صورت نیاز آن را تغییر دهید.

اگر تلویزیون شما به مجوز دسترسی نیاز دارد، باید گزینه Allow را در تلویزیون بزنید.

مرحله ۱: روی آیکون Sma View در پنل اعلانات ضربه بزنید.

مرحله ۲: تلویزیون خود را انتخاب کنید.

مطمئن شوید سیستم عامل تلویزیون شما بروز است. اگر تلویزیون هوشمند سامسونگ دارید، از منوی تنظیمات، بروزرسانی‌های نرم‌افزاری موجود را بررسی کنید.

مرحله ۱: به تنظیمات (Se i gs) بروید و سپس پشتیبانی (Suppo ) را انتخاب کنید.

مرحله ۲: بروز‌رسانی  سیستم عامل (Sof wa e Upda e) را انتخاب کنید و سپس  اکنون بروز رسانی شود (Upda e Now) را بزنید.

مرحله ۳: اگر بروزرسانی جدیدی موجود باشد، بروزرسانی‌ها در تلویزیون شما دانلود و نصب خواهند شد. اگر بروزرسانی جدیدی وجود نداشت، OK را بزنید تا خارج شوید.

توجه:

– تا زمان اتمام بروزرسانی، تلویزیون را خاموش نکنید. هنگامی که بروزرسانی تمام شد، تلویزیون مجدد به‌صورت خودکار راه‌اندازی می‌شود.

– مسیر بروزرسانی نرم‌افزاری ممکن است بسته به مدل تلویزیون، متفاوت باشد.

اگر تصویرِ روی گوشی شما، در صفحه نمایش تلویزیون خیلی کوچک است، می‌توانید نسبت ابعاد را در اسمارت ویو تنظیم کنید. در گوشی خود، روی آیکون آبی‌رنگ Sma View ضربه بزنید و سپس Pho e aspec a io را انتخاب کنید. در اینجا می‌توانید تنظیمات دلخواهتان را انجام دهید.

اگر روش‌های بالا مشکل را حل نکرد می‌توانید دستگاه خود را به تنظیمات پیش‌فرض کارخانه بازگردانید، درست مانند زمانی که گوشی خود را برای اولین بار روشن کردید. توجه داشته باشید که بازگرداندن دستگاه موبایل به تنظیمات کارخانه قابل لغو نیست. لطفاً پیش از ریست کردن گوشی خود، مطمئن شوید که اطلاعات شما پشتیبان گیری شده و در جایی دیگر ذخیره شده است.

مرحله ۱: به تنظیمات (Se i gs) مدیریت عمومی (Ge e al ma ageme ) بروید.

مرحله ۲: بازنشانی (Rese ) بازنشانی به تنظیمات کارخانه (Fac o y da a ese ) را بزنید.

مرحله ۳: به پایین صفحه بروید و بازنشانی (Rese ) را انتخاب کنید.

مرحله ۴: حذف همه داده ها (Dele e all) را انتخاب کنید.

توجه:

– از Sma View می‌توان در گوشی‌های گلکسی با اندروید ۴٫۳ یا بالاتر و دستگاه‌هایی که از قابلیت میراکست (Mi acas ) پشتیبانی می‌کنند، استفاده کرد.

– اسکرین‌شات‌ها و منوهای دستگاه، بر حسب مدل دستگاه و نسخه نرم‌افزاری، متفاوت هستند.

اگر در موبایل، تبلت یا وسایل جانبی سامسونگ، رفتارهای غیرعادی مشاهده می‌کنید می‌توانید پرسش خود را از طریق اپلیکیشنSamsu g Membe s برای ما ارسال کنید.

این کار باعث می‌شود بتوانیم مشکل شما را دقیق‌تر بررسی کنیم. اطلاعات به‌صورت ناشناس هستند و فقط طی مدت تحقیق و بررسی نگهداری می‌شوند. جزئیات بیشتر درباره ارسال گزارش خطا را در این لینک ببینید:

نحوه استفاده از برنامه Samsu g Membe s

سؤالات مرتبط

نظرات:

از نظرات شما متشکریم

لطفاً به تمامی سؤالات پاسخ دهید.

آموزش متصل کردن گوشی‌های سامسونگ به تلویزیون توسط Sma View

در این مطلب نحوه اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون همچنین رفع مشکل اتصال گوشی گلکسی A10s و A12 به تلویزیون را به شما آموزش می‌دهیم.

حتما تاکنون نام قابلیت Cas را در گوشی‌های اندرویدی شنید‌ه‌اید. توسط این ویژگی در اندروید می‌توانید گوشی خود را به تلویزیون هوشمندتان متصل کنید و تمامی محتوایی را که در صفحه نمایش گوشی نمایش داده می‌شود، تمام و کمال در صفحه تلویزیون خود داشته باشید. این ویژگی در گوشی‌های سامسونگ با عنوان Sma View قرار گرفته و دقیقا همان کار Cas را انجام می‌دهد. در گوشی‌های قدیمی سامسونگ این قابلیت با نام Samsu g Sc ee Mi o i g یافت می‌شود.

نحوه اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون

برای اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون باید از قابلیت اسمارت ویوو استفاده کرد، طرز استفاده از Sma View در گوشی‌های سامسونگ بسیار آسان است و به راحتی می‌توانید آن را به تلویزیون‌های هوشمند با برندهای مختلف، متصل کنید. برای استفاده از این قابلیت مراحل زیر را به‌‌ترتیب طی کنید:

برای استفاده بهتر از Sma View، به نکات زیر توجه کنید:

نحوه اتصال گوشی گلکسی A10s به تلویزیون سامسونگ

اما برخی از گوشی‌ها مانند سامسونگ گلکسی A10s به راحتی به تلویزیون‌های سامسونگ متصل نمی‌شوند. این مشکلی است که بسیاری از دارندگان گوشی گلکسی A10s و حتی گلکسی A20s با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. برای اتصال گوشی گلکسی A10s به تلویزیون سامسونگ می‌توانید از روش زیر استفاده کنید:

۱- از منوی گوشی وارد Se i gs شده و سپس وارد بخش Co ec io شوید.

۲- از بخش Mobile Ho spo a d Te he i g هات‌اسپات گوشی را روشن کنید.

۳- در این قسمت باید به سراغ تلویزیون بروید، از بخش تنظیمات وای‌فای را روشن کرده و هات‌اسپات گوشی خود را به تلویزیون متصل کنید.

۴- حال در گوشی خود برنامه Google Home را از این لینک دانلود کرده و پس از نصب، سیگنال تلویزیون خود را در محیط برنامه مشاهده خواهید کرد.

۵- در این حالت گوشی و تلویزیون به یکدیگر متصل می‌شوند و می‌توانید تصویر نمایشگر گوشی خود را بر روی تلویزیون تماشا کنید.

نحوه اتصال گوشی گلکسی A12 و تمامی گوشی‌های سامسونگ به تلویزیون

تمامی گوشی‌های سامسونگ، چه آن‌هایی که از قابلیت اسمارت ویو پشتیبانی می‌کنند و چه آن‌هایی که مانند گلکسی A12 این قابلیت را ندارند، می‌توانند با یک دانگل کروم کست به تلویزیون متصل شوند. برای اتصال گوشی گلکسی A12 به تلویزیون باید مراحل زیر را طی کنید:

۱- در این روش نیز ابتدا باید برنامه گوگل‌ هوم دانلود و بر روی گوشی نصب شود، از این لینک می‌توانید برنامه گوگل هوم را دانلود کنید.

۲- در ادامه شما به یک دانگل کروم کست نیاز دارید، البته تلویزیون شما باید درگاه HDMI داشته باشد، به این ترتیب می‌توانید کروم کست را به تلویزیون متصل کرده و ستاپ اولیه آن را (مانند اتصال به اینترنت) انجام دهید.

۳- سپس کروم کست فعال شده و می‌توانید آن را در اپلیکیشن گوگل هوم گوشی خود مشاهده کنید.

۴- در اپلیکیشن گوگل هوم، کروم کست خود را انتخاب کنید و در صفحه بعد گزینه Cas my Sc ee را در پایین صفحه بزنید و گزینه S a Now را انتخاب کنید.

۵- حالا تلفن هوشمند شما به تلویزیون متصل شده و تمام کارهایی که بر روی گوشی انجام می‌دهید در صفحه تلویزیون قابل مشاهد است.

مشاهده ویدیوهای یوتیوب بر روی تلویزیون

اما اتصال با قابلیت Cas بهترین روش تماشای ویدیوها یوتیوب بر روی تلویزیون نیست، معمولا با قابلیت Cas ویدیوها کمی بریده بریده و با فریم‌ریت پایین بر روی تلویزیون نمایش می‌یابد. شما با استفاده از هر گوشی هوشمندی، حتی مدل‌های شیائومی، هواوی، نوکیا و غیره، می‌توانید به طور مستقیم، تلویزیون خود را به یوتیوب تلفن هوشمند خود متصل کنید و ویدیوهای مد نظرتان را ببینید.

برای اینکار ابتدا تلفن همراه و موبایل خود را به یک وای‌فای یا نقطه اتصال متصل کنید. سپس از تلفن هوشمند خود وارد یوتیوب شوید و یک ویدیو را پخش کنید، در ادامه گزینه Cas در قسمت بالای ویدیو پخش شده را انتخاب کرده و سپس تلویزیون هوشمند خود را انتخاب کنید.

اگر تلویزیون هوشمند ندارید می‌توانید با اتصال دانگل کروم کست، آن را به یوتیوب متصل کنید، در این حالت پس از انتخاب حالت Cas یوتیوب، نام دانگل کروم کست به نمایش در می‌آید که می‌توانید آن را انتخاب کرده و ویدیو خود را بر روی تلویزیون مشاهده کنید.

اسمارت ویو a22 کجاست