ثبت شماره کارت در سامانه شاپرک


ثبت شماره کارت در سامانه شاپرک

این مطلب در خصوص ثبت کارت در برنامه آپ نوشته شده و نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ و اپلیکیشن آپ را توضیح داده است.


ثبت کارت در برنامه آپ شاپرک

در صورتی که در خصوص ثبت کارت در برنامه آپ شاپرک سوالی دارید

در صورتی که در خصوص ثبت کارت در برنامه آپ شاپرک سوالی دارید

یکی از راه های ثبت کارت در سامانه شاپرک ، انجام این کار از طریق ثبت کارت در اپلیکیشن آپ می باشد. در حال حاضر، ثبت کارت بانکی در برنامه شاپرک به دلایل مختلفی از جمله جهت استفاده از چک های صیاد باید انجام گیرد. این کار جهت احراز هویت کارتی انجام می شود که قرار است خدمات مربوط به چک های صیادی به وسیله آن انجام گیرد. البته جهت این امر نیازی به ورود و استفاده از برنامه شاپرک وجود ندارد، بلکه باید این کار را از طریق اپلیکیشن های موبایلی مجاز ماننند آپ، ۷۲۴، سکه، ایوا و سایر نرم افزارهای این چنینی انجام داد. نام برنامه های مجاز برای این کار در سایت شرکت شبکه الکترونیک پرداخت کارت یا همان شاپرک آورده شده است. ثبت کارت در برنامه آپ هم یکی از راه های مهم جهت ثبت کارت در شاپرک می باشد. در این جا به دلیل استفاده گسترده مردم از این برنامه، نحوه انجام این کار را توضیح خواهیم داد.

البته باید دقت داشته باشید که راه های ثبت کارت در شبکه شاپرک از طریق همه اپلیکیشن ها یکسان نیست. برای مثال، ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ با برخی دیگر از نرم افزارهایی که امکان انجام این کار را برای شما فراهم می کنند، یکسان نیست. در برخی از این نرم افزارها گزینه ای به عنوان ثبت کارت قرار داده شده است. شما می توانید با انتخاب گزینه نسبت به ثبت کارت بانکی مورد نظر خود در سامانه شاپرک اقدام نمایید. اما ثبت کارت در برنامه آپ این گونه نیست و باید از روش دیگری جهت این امر استفاده نمود. به عبارتی، گزینه مستقیمی تحت عنوان ثبت شماره کارت در برنامه آپ تعریف نشده است. بنابراین، برای ثبت کارت در برنامه شاپرک از طریق آپ باید از روش غیرمستقیم استفاده نمود. این کار از طریق بخش مربوط به سامانه چک صیاد این برنامه انجام می گیرد. در ادامه به طور کامل نحوه ثبت کارد در آپ را برای شما بیان خواهیم کرد.

ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ

همان گونه که اشاره کردیم، با جدی شدن ثبت چک در سامانه صیاد در سال ۱۴۰۰، باید کارتی که قرار است در ارتباط با این چک ها باشد، در سامانه شاپرک ثبت شده و از این طریق احراز هویت انجام گیرد. بانک مرکزی انجام این کار را از طریق برنامه های گوناگونی موبایلی حوزه پرداخت امکان پذیر کرده است. بنابراین، ثبت کارت در برنامه آپ، ۷۲۴ و سایر برنامه های مجاز در شبکه پرداخت باید انجام گیرد. اما برنامه آپ در بین سایر نرم افزارهای موبایلی حوزه پرداخت که توسط سامانه شاپرک هم مجاز شناخته می شوند، از شهرت بالایی برخوردار است. دلیل آن هم سابقه خوب فعالیت این برنامه و شناخت و استفاده گسترده مردم از آن می باشد. بنابراین، ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که افراد زیادی از این برنامه استفاده می کنند و می خواهند روش انجام این کار را بدانند.

با توجه به اهمیت موضوع ثبت کارت در اپلیکیشن آپ ما در این جا تصمیم گرفته ایم نحوه ثبت کارت در این برنامه را به طور مفصل برای شما بیان کنیم تا در صورت نیاز به ثبت کارت در برنامه آپ، هیچ گونه مشکلی نداشته باشید. البته در هنگام ثبت کارت در این اپلیکیشن یا سایر اپلیکیشن های حوزه پرداخت باید به یک سری نکات هم از جمله مطابقت داشت کارت توجه نمایید. زیرا عدم توجه به این موارد می تواند با وجود ثبت شدن کارت شما در این برنامه ها، باعث شود که شما نتوانید از آن استفاده کنید. بنابراین،  ما در این جا این نکات را هم برای شما عنوان خواهیم کرد تا با اطلاعات کاملی نسبت به ثبت کارت خود اقدام نمایید. اما قبل از آن، نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ را بیان خواهیم کرد. پس اگر می خواهید نحوه انجام این کار را فرا بگیرید، در ادامه با ما همراه باشد.

نحوه ثبت کارت در برنامه آپ

ثبت کارت در برنامه آپ از جمله مهم ترین روش هایی است که بانک مرکزی برای ثبت کارت در شبکه پرداخت یا همان شاپرک در نظر گرفته است. همان طور که بیان کردیم، روش ثبت کارت در همه برنامه ها یکسان نبوده و گزینه ثبت کارت به صورت مستقیم در برخی از آن ها وجود ندارد. اپلیکیشن آپ هم در دسته همان برنامه ها است و برای ثبت کارت در اپلیکیشن آپ باید از طریق بخش مربوط به سامانه چک صیادی اقدام نمود.در ادامه نحوه ثبت کارت در برنامه آپ را به صورت مرحله به مرحله برای شما توضیح خواهیم داد:

۴در مرحله بعد پیامی مانند شکل زیر مبنی بر احراز هویت کارت به شما نمایش داده خواهد شد. باید گزینه «تایید» را بزنید.

۵صفحه جدیدی باز خواهد شد که باید در آن گزینه «اضافه کردن کارت» را بزنید.

۶در ادامه باید اطلاعات کارت خود از جمله شماره کارت و رمز دوم را وارد نمایید. پیامی با عنوان «بر اساس قوانین بانک مرکزی لازم است تا کارت خود را در سامانه شاپرک ثبت کنید» به شما نمایش داده خواهد شد. بر روی گزینه «ادامه» کلیک کنید.

سپس شما به سایت شاپرک هدایت خواهید شد. در این بخش باید کد امنیتی موجود را در کادر مربوطه قرار داده و گزینه «ادامه» را بزنید.

۸یک پیام بر روی شماره ذخیره شده شما در سایت شاپرک ارسال خواهد شد. باید کد ارسال شده را در این بخش وارد کرده، شماره کارت و تاریخ انقضای آن را هم قرار دهید. در نهایت پس از زدن تیک مربوط به پذیرش شرایط و قوانین، گزینه «ادامه» را بزنید.

۹اگر همه مراحل را به درستی طی کرده باشید، پیامی مبنی بر متن «کارت با موفقیت ثبت شد» دریافت خواهید کرد. در این مرحله کار ثبت شماره کارت در برنامه آپ به پایان می رسد.

نکات مربوط به ثبت شماره کارت در اپلیکیشن آپ

در هنگام ثبت کارت در اپلیکیشن آپ باید به یک سری نکات هم توجه داشته باشید. از جمله مهم ترین این نکات این است که کارتی را برای ثبت در شبکه شاپرک انتخاب کنید که با چک صیادی شما مطابقت داشته باشد. در واقع این کارت باید به همان حساب شما مربوط گردد. نکته دیگر در مورد ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ این است که باید کارت به نام خودتان باشد که البته واضح است، اما برای تاکید ان را بیان کرده ایم. از طرف دیگر، باید به تاریخ انقضای کارت خود هم توجه داشته باشید. در صورتی که تاریخ انقضای کارت شما گذشته باشد، بهتر است ابتدا نسبت به تمدید آن و در ادامه جهت ثبت شماره کارت در برنامه آپ اقدام نمایید.

ثبت شماره کارت در اپلیکیشن آپ یکی از راه های مناسب ثبت کارت در شبکه شاپرک می باشد. بانک مرکزی برای استفاده از خدمات چک ها صیادی شما را موظف می کند که یک کارت متناسب را در سامانه شاپرک ثبت نمایید. البته این کار به صورت مستقیم از طریق سامانه شاپرک انجام نشده و از طریق برنامه های موبایلی حوزه پرداخت مانند آپ، سکه، ۷۲۴ و سایر نرم افزارهای مجاز انجام می گیرد. نحوه ثبت کارت در برنامه آپ و سایر اپلیکیشن ها با هم متفاوت است. برخی از این برنامه ها گزینه ثبت کارت را را دارند، اما برخی دیگر به طور مستقیم این گزینه را نداشته و باید از طریق بخش خدمات چک صیادی برای این کار اقدام نمود. ما در این جا روش ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ را به طور کامل برای شما بیان کردیم. بنابراین، به راحتی خواهید توانست نسبت به ثبت کارت از این طریق اقدام کنید.

سوالات متداول

۱- دلایل ثبت کارت در برنامه آپ شاپرک چیست؟

۲- در ثبت کارت در اپلیکیشن آپ چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

۳- آیا امکان ثبت کارت در سامانه شاپرک به صورت مستقیم و بدون برنامه آپ امکان پذیر است؟

در صورتی که در خصوص ثبت کارت در برنامه آپ شاپرک سوالی دارید

در صورتی که در خصوص ثبت کارت در برنامه آپ شاپرک سوالی دارید

نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک

بر خلاف تصور رایج، نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک از طریق سایت شاپرک انجام نگرفته، بلکه توسط دانلود اپلیکیشن های موبایلی پرداخت که سامانه صیاد بر روی آن ها قرار گرفته، قابل انجام می باشد. برنامه آپ، ۷۲۴، تاپ، سکه و ایوا نرم افزارهای موبایلی معتبری بوده که مجوز بانک مرکزی را برای ثبت کارت در سامانه شاپرک داشته و نام آن ها در سایت شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت قید شده است.

برای مشاوره نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک

برای مشاوره نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک

بر اساس اعلام بانک مرکزی، انجام عملیات مربوط به چک در سامانه صیاد، مستلزم احراز هویت متقاضی می باشد. این احراز هویت از طریق ثبت کارت در سامانه شاپرک انجام گرفته، به همین دلیل این سوال برای بسیاری از اشخاص مطرح شده است که نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک به چه صورت می باشد؟

بر خلاف تفکری که در میان عموم مردم رایج شده است ، نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک از طریق سایت شاپرک انجام نگرفته، بلکه با دانلود اپلیکیشن های موبایلی پرداخت که سامانه صیاد بر روی آن ها قرار گرفته، قابل انجام می باشد. البته، در برخی از این اپلیکیشن ها بخشی با عنوان ثبت کارت وجود داشته و در برخی دیگر با انتخاب خدمات سامانه صیاد نظیر انتقال چک، گزینه ثبت کارت در سامانه شاپرک به شما نشان داده می شود.

با توجه به اینکه انجام عملیات مربوط به چک در سامانه صیاد، بدون ثبت کارت در سامانه شاپرک امکان پذیر نمی باشد،  در این مقاله نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک را توضیح داده؛ سپس نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ، نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک ۷۲۴ و نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک سکه را همراه با راهنمای تصویری بررسی می نماییم.

نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک

پس از اجباری شدن ثبت چک در سامانه صیاد از ابتدای سال ۱۴۰۰، بانک مرکزی اعلام نمود که ثبت چک در این سامانه و سایر عملیات مربوط به آن، مستلزم احراز هویت متقاضی می باشد. این احراز هویت از طریق ثبت کارت در سامانه شاپرک انجام گرفته، به همین دلیل این سوال برای بسیاری از اشخاص مطرح شده است که نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک به چه صورت می باشد؟

بسیاری از افراد تصور می کنند که برای ثبت کارت بانکی در سامانه شاپرک باید به سایت شاپرک به آدرس shapa ak.i مراجعه کرده و در قسمت خاصی از سایت، کارت عابر بانک خود را ثبت نماند. اما هنگامی که به سایت شاپرک مراجعه کرده، چنین بخشی را پیدا نمی کنند. در پاسخ به این مشکل باید گفت که بر خلاف تصور رایج، نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک از طریق سایت شاپرک انجام نگرفته، بلکه توسط اپلیکیشن های موبایلی پرداخت که سامانه صیاد بر روی آن ها قرار گرفته، قابل انجام می باشد.

نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک، با مراجعه به برنامه های موبایلی پرداخت معتبر که دارای مجوز بانک مرکزی بوده و از طریق بخش سامانه صیاد این نرم افزارها امکان پذیر می باشد. با این توضیح که در برخی از این اپلیکیشن ها بخشی با عنوان ثبت کارت وجود داشته و در برخی دیگر با انتخاب خدمات سامانه صیاد نظیر انتقال چک، گزینه ثبت کارت در سامانه شاپرک به شما نشان داده می شود.

برنامه آپ، ۷۲۴، تاپ، سکه و ایوا نرم افزارهای موبایلی معتبری بوده که مجوز بانک مرکزی را برای ثبت کارت در سامانه شاپرک داشته و نام آن ها در سایت شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) قید شده است.

نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ

یکی از نرم افزارهایی که به موجب مجوز بانک مرکزی، امکان ثبت کارت در سامانه شاپرک را برای کاربران خود فراهم کرده است، برنامه آپ می باشد. البته در سامانه صیاد اپلیکیشن آپ ، بخش مستقلی تحت عنوان ثبت کارت بانکی وجود نداشته و شما برای اینکه بتوانید برای ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ اقدام نمایید، لازم است که یکی از خدمات آن همچون انتقال چک را انتخاب نموده که در این حالت، نرم افزار آپ ، امکان ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ را برای شما فراهم می کند. 

در ادامه، نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ ، ضمن راهنمای تصویری زیر توضیح داده شده است:

۱پس از دانلود نرم افزار آپ، این برنامه را بر روی موبایل خود نصب و اجرا نمایید و گزینه چک صیادی را کلیک کنید.

۲در این مرحله، دکمه ثبت چک صیادی را بزنید.

۳در صفحه جدید، شناسه صیادی ۱۶ رقمی چک را در کادر تعیین شده وارد کرده و دکمه مرحله بعد را بزنید.

۴در این مرحله، مطابق تصویر زیر پیغام لزوم احراز هویت از طریق کارت بانکی برای شما نشان داده می شود. بدین منظور، گزینه تایید را بزنید.

۵در صفحه جدید، گزینه اضافه کردن کارت جدید را کلیک نمایید.

۶در مرحله بعد، این پیغام به شما نشان داده می شود که (بر اساس قوانین بانک مرکزی لازم است تا کارت خود را در سامانه شاپرک ثبت کنید) به منظور ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ، گزینه ادامه را انتخاب کنید.

۷در این مرحله، برنامه آپ برای ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ، شما را به سایت شاپرک هدایت می کند. در این صفحه، متن تصویر را در کادر پایین وارد کرده و دکمه ادامه را بزنید.

۸در صفحه جدید، ابتدا کدی را که سامانه شاپرک به شماره همراه شما پیامک کرده در کادر اول وارد کرده و پس از وارد کردن اطلاعات مربوط به شماره کارت و تاریخ انقضای آن، تیک کنار عبارت (با شرایط و قوانین ثبت کارت موافقم ) را بزنید و در نهایت، دکمه ادامه را کلیک نمایید.

۹چنانچه پیغام (کارت با موفقیت ثبت شد) را مشاهده نمایید، به این معنا می باشد که روند ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ با موفقیت به اتمام رسیده است.

برای دانلود اپلیکیشن آپ جهت ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

دانلود اپلیکیشن آپ

نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک ۷۲۴

ثبت کارت در سامانه شاپرک و خدمات دیگر مانند استعلام چک با کد ملی، از طریق اپلیکیشن ۷۲۴ نیز برای افراد امکان پذیر می باشد. به منظور ثبت کارت در سامانه شاپرک  ۷۲۴ ابتدا این نرم افزار را دانلود کرده و بر روی موبایل خود نصب نمایید. سپس می توانید مطابق راهنمای تصویری زیر برای ثبت کارت در سامانه شاپرک  ۷۲۴ اقدام نمایید:

۱برنامه ۷۲۴ را بر روی موبایل خود اجرا نموده و گزینه ( سامانه صیاد) را انتنخاب نمایید.

۲در صفحه جدید، گزینه (ثبت کارت) را کلیک کنید.

۳در این مرحله، دکمه افزودن کارت را بزنید.

۴در این مرحله، برنامه ۷۲۴ برای ثبت کارت در سامانه شاپرک ۷۲۴، شما را به سایت شاپرک هدایت می کند. در این صفحه، متن تصویر را در کادر پایین وارد کرده و دکمه ادامه را بزنید.

۵در صفحه جدید، ابتدا کدی را که سامانه شاپرک به شماره همراه شما پیامک کرده در کادر اول وارد کرده و پس از وارد کردن اطلاعات مربوط به شماره کارت و تاریخ انقضای آن، تیک کنار عبارت (با شرایط و قوانین ثبت کارت موافقم ) را بزنید و در نهایت، دکمه ادامه را کلیک نمایید.

۶چنانچه پیغام (کارت با موفقیت ثبت شد) را مشاهده نمایید، به این معنا می باشد که روند ثبت کارت در سامانه شاپرک ۷۲۴ با موفقیت به اتمام رسیده است.

برای دانلود دانلود اپلیکیشن ۷۲۴ جهت ثبت کارت در سامانه شاپرک ۷۲۴ بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

دانلود اپلیکیشن ۷۲۴

نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک سکه

یکی دیگر از برنامه هایی که طبق قانون جدید صدور چک، امکان ثبت کارت در سامانه شاپرک را برای کاربران خود فراهم نموده است، اپلیکیشن سکه می باشد. ثبت کارت در سامانه شاپرک از طریق نرم افزار سکه مانند اپلیکیشن آپ، مراحل ساده ای را داشته که در این بخش از مقاله به توضیح آن می پردازیم:

۱اپلیکیشن سکه را اجرا نموده و گزینه (سامانه چک صیادی) را انتنخاب کنید.

۲بر روی گزینه انتقال چک صیادی کلیک نمایید.

۳در صفحه جدید، لازم است تا اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نمایید. در این صورت اگر بر روی کادر شماره کارت ضربه بزنید تا شماره کارت خود را وارد کنید، پیغام مرحله بعد به شما نشان داده می شود.

۴در این مرحله، بر روی دکمه به علاوه که در پایین سمت چپ ملاحظه می کنید، کلیک نمایید.

۵در این مرحله، برنامه سکه برای ثبت کارت در سامانه شاپرک سکه، شما را به سایت شاپرک هدایت می کنند. در این صفحه، متن تصویر را در کادر پایین وارد کرده و دکمه ادامه را بزنید.

۶در صفحه جدید، ابتدا کدی را که سامانه شاپرک به شماره همراه شما پیامک کرده در کادر اول وارد کرده و پس از وارد کردن اطلاعات مربوط به شماره کارت و تاریخ انقضای آن، تیک کنار عبارت (با شرایط و قوانین ثبت کارت موافقم ) را بزنید و در نهایت، دکمه ادامه را کلیک نمایید.

۷چنانچه پیغام (کارت با موفقیت ثبت شد) را مشاهده نمایید، به این معنا می باشد که روند ثبت کارت در سامانه شاپرک سکه با موفقیت به اتمام رسیده است.

برای  دانلود اپلیکیشن سکه جهت ثبت کارت در سامانه شاپرک سکه بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

دانلود اپلیکیشن سکه

علت ثبت نشدن کارت در شاپرک

در بخش های قبل، در مورد نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک، با استفاده از برنامه های موبایلی معتبر و مورد تایید این سامانه توضیح دادیم . اما اشخاصی که برای ثبت کارت در سامانه شاپرک، اقدام می کنند، گاهی با مشکل ثبت نشدن کارت در شاپرک، مواجه شده و به همین دلیل، این سوال برای آنها مطرح می شود که علت ثبت نشدن کارت در شاپرک چیست؟

در پاسخ به این سوال که علت ثبت نشدن کارت در شاپرک چیست، باید گفت، گاهی به دلیل اختلال در عملکرد سایت شاپرک و گاه به دلیل اختلال در عملکرد اپلیکیشن های موبایل، امکان ثبت کارت در شاپرک وجود نداشته و بنابراین متقاضی، باید برای حل این مشکل اقدام نماید. به همین دلیل، در ادامه، به توضیح راه حل های رفع این مشکل می پردازیم:

در صورت ثبت نشدن کارت در شاپرک، در مرحله اول، کمی صبر کرده و در زمانی دیگر برای ثبت کارت اقدام نمایید.

در صورت رفع نشدن مشکل، در مرحله بعد، با بانک صادرکننده کارت تماس گرفته و از راهنمایی مشاوران مربوطه استفاده نمایید.

در نهایت، در صورت ثبت نشدن کارت در شاپرک، اپلیکیشن و برنامه دیگری را بر روی موبایل خود نصب کرده و از طریق آن اقدام نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک در کانال تلگرام حقوق تجاری عضو شوید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک پاسخ دهند.

آخرین اخبار مرتبط با نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک

بر اساس اعلام معاون نظارت و توسعه شرکت شاپرک، علی رغم الزام به ثبت کارت در سامانه شاپرک ، نظارت بر تراکنش های صورت گرفته توسط کارت های بانکی بر عهده بانک مرکزی می باشد.

سوالات متداول

۱- نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک به چه صورت می باشد؟

۲- اپلیکیشن های معتبر برای ثبت کارت در سامانه شاپرک کدام نرم افزارها می باشند؟

۳- نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک آپ به چه صورت می باشد؟

برای مشاوره نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک

برای مشاوره نحوه ثبت کارت در سامانه شاپرک

ثبت شماره کارت در سامانه شاپرک