نیما تارخ


نیما تارخ

امین تارخ و پسرانش | امین تارخ بازیگر آقازاده و پسران بزرگش نیما و مانی امین تارخ بازیگر قدیمی و پیشکسوت سینمای ایران است. این بازیگر با تجربه همسر منصوره شادمنش و داماد پری امیرحمزه بازیگر پیشکسوت سینماست. در ادامه در پرشین وی می خواهیم عکس امین تارخ و پسرانش را برای شما قرار دهیم. […]


پخش آنلاین ویدئو

امین تارخ و پسرانش | امین تارخ بازیگر آقازاده و پسران بزرگش نیما و مانی

امین تارخ بازیگر قدیمی و پیشکسوت سینمای ایران است. این بازیگر با تجربه همسر منصوره شادمنش و داماد پری امیرحمزه بازیگر پیشکسوت سینماست. در ادامه در پرشین وی می خواهیم عکس امین تارخ و پسرانش را برای شما قرار دهیم.

عکس امین تارخ و پسرانش

در این تصویر امین تارخ را در کنار پسران بزرگش می بینید

عکسی از امین تارخ و پسرانش

بد نیست درباره امین تارخ بیشتر بدانید

امین تارخ Ami Ta okh متولد ۲۰ مرداد ۱۳۳۲ در شیراز، بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون و مدرس رشته بازیگری است که در فیلم های متعدد، تعدادی نمایشنامه و مجموعه تلویزیونی ایفای نقش کرده است. از معروفترین نقش هایی که وی ایفا نموده نقش اول در مجموعه تلویزیونی ابن سینا است.

او بدلیل شرایط شغلی پدرش کودکی اش را در منطقه محروم زابل گذراند میگوید کودکی ام همراه با مار و عقرب و زیر آفتاب سوزان سپری شد.

امین تارخ

وی تحصیلات ابتدائی و راهنمائی خود را در شیراز به اتمام رساند. او در سال ۱۳۵۶ از دانشکدهٔ هنرهای نمایشی دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد و تحصیلات تکمیلی خود را در سال ۱۳۶۳ با کسب مدرک فوق لیسانس در رشته مدیریت فرهنگی به پایان برد.

امین تارخ به مدت ۲۵ سال است که به عنوان هنرپیشه آزاد به فعالیت می پردازد و نقش های زیادی را در فیلم ها و سریال های تلویزیونی و تئاتر ایفا کرده است. تارخ هم به عنوان هنرپیشه و هم به عنوان عضو هیئت داوری در جشنواره های ملی بیشمار و همین طور به عنوان عضو هیئت مدیره خانه سینما حضوری فعال داشته است.

بازیگر مرد

او همچنین به عنوان میهمان به جشنواره های مسکو، ژاپن و آلمان دعوت شد.

درباره امین تارخ

به بهانه انتشار عکس امین تارخ و پسرانش درباره زندگی او بیشتر صحبت می کنیم. او دو سال با عنوان مدرس در این دانشگاه تدریس کرد. تارخ از سال ۱۳۷۶ به عنوان یکی از چهره های برتر احیای تئاتر ایران شناخته شد. او در هجدهمین جشنواره تئاتر و فیلم فجر هم به عنوان یکی از اعضای هیئت داوران و هم به عنوان یکی از کارگردان های هنری حضور یافت.

دو فرزند اولش بنام نیما و مانی به بازیگری علاقه مند بودند و فعالیت هایی پدر را ادامه دادند اما پس از مدتی به سمت کارگردانی کشیده شدند ولی پسر کوچکش «نامی» به موسیقی علاقه دارد و در این حوزه فعالیت می کند.

بازیگر قدیمی

منصوره شادمنش همسر امین تارخ:

منصوره شادمنش متولد سال ۱۳۳۳ در تهران است او دختر پری امیر حمزه و خواهر فرخنده شاد منش بازیگر است، لیسانس بازیگری از دانشکده هنرهای| زیبای تهران در سال ۱۳۵۷ دارد. فعالیت خود را در سال ۱۳۴۷ در تئاتر آغاز کرد.

اینستاگرام و تانما

نوشته امین تارخ و پسرانش | امین تارخ بازیگر آقازاده و پسران بزرگش نیما و مانی اولین بار در پرشین وی پدیدار شد.

مارال فرجاد از ابتلا به سرطان تا شیمی درمانی با عکس

  مارال فرجاد بازیگر زن از ابتلا به سرطان تا شیمی درمانی در مجارستان با ناگفته ها از بیماری مارال فرجاد و علت مهاجرت او با عکس را میخوانید   مارال فرجاد از سرطان تا شیمی درمانی     مارال فرجاد بازیگر سینما و تلویزیون که یکسالیست در کشور مجارستان حضور دارد ، امروز در …

نیما تارخ