ترسناک ترین مکان های دنیا


ترسناک ترین مکان های دنیا

هشدار: مطالعه این مطلب به افراد زیر ۱۴ سال توصیه نمی شود!
توضیحات: مطالبی که در این محتوا نوشته شده است صرفاً جهت سرگرمی بوده و هیچگونه تأیید یا ردی بر آن ها نداریم. مطالب از سایت منبع ترجم …


هشدار: مطالعه این مطلب به افراد زیر ۱۴ سال توصیه نمی‌شود!

توضیحات: مطالبی که در این محتوا نوشته شده است صرفاً جهت سرگرمی بوده و هیچگونه تأیید یا ردی بر آن‌ها نداریم. مطالب از سایت منبع ترجمه شده‌اند.

پیش درآمدی بر ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا…

ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا که ترس را در وجود شما می‌اندازد را در این مطلب می‌خوانید؛ مکان‌هایی که هر یک، داستان شگفت‌انگیز و اسرارآمیزی دارند؛ اگر قصد بازدید از این مکان‌ها را دارید، هرگز تنها نباشید! توصیه ما را جدی بگیرید!!

شاید وقتی در خانه تنها هستید و صدای درب زدن می‌شنوید، به محض اینکه قصد دارید درب را باز کنید، برق‌ها خاموش می‌شود! همه آنچه می‌بینید، تاریکی مطلق است! هیچ روشنایی از هیچ نقطه‌ای به اتاق، راه ندارد! و می‌فهمید فردی پشت درب ایستاده است! جسمی پوسیده و بدون سر!

۲۴  ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا را بشناسید…

۱- جزیره عروسک‌ها؛ مکزیک

The Isla d of he Dolls, Mexico

آن‌ها فقط عروسک نیستند! آن‌ها را می‌توانید در سراسر جزیره مشاهده کنید در حالیکه دستان خود را حرکت می‌دهند؛ حتی با یکدیگر گفتگو می‌کنند و صدای آن‌ها را می‌شنوید! عروسک‌ها، قایقرانان را برای حرکت به سمت جزیره فریب می‌دهند! صداها، وحشتناک هستند! جزیره عروسک‌ها، یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا است.

۲- جزیره هاشیما؛ ژاپن

Hashima Isla d, Japa

جزیره هاشیما، یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا است. زمانی این جزیره یکی از معادن زغال سنگ شلوغ و پرکار بود اما اکنون، جزیره هاشیما ساکن ارواح و جادوگران است. این مکان، خالی از سکنه است؛ جزیره‌ای متروک که اکنون به یک شهر ارواح تبدیل شده است؛ جائیکه می‌توانید صداهای زوزه‌ها را بشنوید، بدون اینکه هیچکس در کنار شما باشد!

*۴ شاهکار معماری جهان برای ساخت خانه؛ مقاله‌ای که شما را با دنیای متفاوتی از معماری جهان آشنا می‌کند.

۳- تپه صلیب‌ها؛ لیتوانی

The Hill of C osses, Li hua ia

یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا، مکانی در لیتوانی است که با نام تپه صلیب‌ها شناخته می‌شود. این تپه با صدها و هزاران صلیب مقدس پوشیده شده است. مردم از سراسر جهان برای تماشا این مکان و رسیدن به آرزوهای خود از این تپه مقدس دیدن می‌کنند. با این حال، تا کنون تعداد انگشت شماری حاضر شده‌اند، شب را در این تپه مرموز بگذرانند!!

بیشتر بخوانید: جاذبه‌ها، دیدنی‌ها، دانشگاه‌ها، بازارهای شهرستان نور

۴- جنگل‌های آئوکیگاهارا؛ ژاپن

Aokigaha a, Japa

معمولاً جنگل‌های متراکم، همه ما را با جذابیت‌های سرسبز و جذاب خود هیجان زده می‌کنند. اما با دیدن منظره اسرارآمیز جنگل Aokigaha a در ژاپن، یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا، فریب تبلیغات را نخورید! زندگی گرانبهاست؛ قبل از اینکه به جنگل بروید باید با پلیس، مشورت کنید. چندین فعالیت ماوراء‌الطبیعه تاکنون در این مکان نفرین شده گزارش شده است؛ آمار نشان داده‌اند افراد به طرز مرموزی در این جنگل، خودکشی کرده‌اند!!

۵- پریپیات؛ اوکراین

P ipya , Uk ai e

چه دلیلی وجود دارد که کسی با در اختیار داشتن امکانات تفریحی، سالن‌های بدنسازی، سالن‌های اجتماعات، گالری‌ها و سایر مناطق تفریحی، یک شهر را ترک کند!؟ برای یافتن پاسخ این سوال باید به شهر فریبنده P ipya در اوکراین سفر کنید. فقط مطمئن شوید که قبل از ورود به این شهر ارواح، حتماً دعا کرده باشید! این شهر، یکی از مرموزترین و ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا است.

۶- دهکده مرموز کراکو؛ ایتالیا

C aco, I aly

آخرین فعالیت‌های انسانی گزارش شده در این روستا در سال ۱۹۶۳ بود؛ زمانیکه محلی‌ها به به نواحی مجاور، نقل مکان کردند! از آن زمان به بعد، هیچکس تصمیم نگرفت به این روستا باز گردد، زیرا به نظر می‌رسد با طلسم‌های شیطانی و فعالیت‌های ماوراء‌الطبیح، نفرین شده است. این دهکده یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا است.

۷- جزیره پووِگلیا؛ ایتالی

Poveglia, I aly

Poveglia یک جزیره پنهان در یونان و یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا است؛ جزیره‌ای که می‌توانید امواج را در حال برخورد با سواحل پوشیده شده از استخوان‌ها و جمجمه‌ها پیدا کنید؛ اگر به ساحل نزدیک شوید، ممکن است قایق خود را در جمعی از استخوان‌های انسان‌ها گیر بیاندازید. این جزیره‌ای، درست در زمانیکه یکی از مناطق مهم برای قربانیان طاعون بود، گرفتار فعالیت‌های ماوراء‌الطبیعه شد!!

بیشتر بخوانید: جاذبه‌های گردشگری جاده چالوس؛ مسیری هزارتو، از کرج به مازندران

۸- زندان ایالتی غربی در پنسیلوانیا؛ آمریکا

Eas e S a e Pe i e ia y, Pe sylva ia, USA

زندان ایالتی غربی در پنسیلوانیا، آمریکا، یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا است. این زندان، مکانی بود که زندانیان در تنهایی خود فرو رفته و گاه گاه در چنین شرایط غم‌انگیزی، جان خود را از دست می‌دادند. عنوان شده که در سال ۱۸۲۹ در فیلادلفیا در زندان ایالتی، پیامدهای این عمل وحشتناک منجر به چندین فعالیت ماوراء‌الطبیعه در این زندان شده است.

۹- بازار جادوگری؛ توگو؛ آفریقا

Lome Bazaa , Togo, Af ica

بازاری در آفریقا وجود دارد که یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا محسوب می‌شود. جائیکه می‌توانید وسایل لازم را برای تمرین جادوی سیاه پیدا کنید! Lome Bazaa یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های کشور توگو است. از حیوانات تازه کشته گرفته تا بقایای حیوانات که به خوبی حفظ شده‌اند، اسکلت و …. ؛ می‌توان همه چیز را در این بازار پیدا کرد.

۱۰- زمین مقدس؛ آمریکا

Holy La d- Wa e bu y, Co ec icu , USA

زمین مقدس در آمریکا، یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا است؛ این زمین، پارک تفریحی که مطابق داستان‌ها و آیات کتاب مقدس ساخته شده است. این پارک پس از تعطیل شدن در دهه ۱۹۸۰ با نابودی ناگهانی روبرو شد. از آن زمان، شکارچیان ارواح به این پارک رفت و آمد می‌کردند؛ کسانیکه ادعای حضور قدرت‌های فوق طبیعی و فعالیت‌های ماوراء‌الطبیعه در داخل پارک را دارند.

۱۱- برج‌های خنک کننده در بلژیک

I.M. Cooli g Towe , Belgium

شاید این مکان یکی از اسرارآمیزترین و ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا باشد؛ جائیکه هیچ توجیهی برای پدیده‌ها وجود ندارد! آنچه این نیروگاه را ترسناک جلوه می‌کردند، اندازه وسیع آن است؛ در حالیکه هیچگونه فعالیت انسانی در کار نیست! نیروگاهی که زمانی ظرفیت شگفت‌آوری برای خنک کردن حدود ۴۸۰ هزار گالن آب در هر دقیقه داشت، اکنون به یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا تبدیل شده است!

بیشتر بخوانید: معرفی کامل شهر نوشهر (۱۴۰۰) | از تاریخچه تا جاهای دیدنی

۱۲- بیمارستان میلیتاری؛ بلیز، آلمان

Mili a y Hospi al – Beeli z, Ge ma y

در بازدید از این بیمارستان متروکه، هیچکس نمی‌تواند باور کند که رهبر بزرگ نازی‌ها، آدولف هیتلر در اینجا تحت معالجه قرار گرفت! این مرکز درمانی – ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا – با ۶۰ ساختمان، همزمان با سقوط آلمان شرقی تعطیل شد. همه آنچه که امروز باقی مانده است راهروهای شبح گونه، تختخواب‌های سیم‌دار، تجهیزات زنگ زده و رنگ‌های محو شده است. هرگز به تنهایی از این مکان بازدید نکنید!

۱۳-اردوگاه ویلارد آسیلوم؛ نیویورک، آمریکا

Willa d Asylum – Willa d, New Yo k, USA

یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا، اردوگاه مرموزی است که روزی برای پناهندگان در آمریکا به کار می‌رفته است. این پناهگاه در سال ۱۸۶۹ تأسیس شد و ظرفیت حدود ۴۰۰۰ پناهنده را داشت. در این دوره، پناهندگان شاهد حدود ۵۰ هزار کشته بودند که از این تعداد فقط تعداد کمی از آن‌ها به مرگ طبیعی از دنیا رفتند! همین عامل موجب شده‌اند تمام قسمت‌های اردوگاه، به ویژه سردخانه‌ها، جزء ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا باشند.

۱۴-قبرستان Highga e؛ شمال لندن؛ انگلستان

Highga e Ceme e y, No h Lo do , E gla d

در مورد این قبرستان که افرادی مانند کارل مارکس، داگلاس آدامز و دیگران در آن دفن شده‌اند، چه چیز، وحشتناک است؟ اگر در این گورستان قدم بزنید، ارواح سرگردان را می‌بینید! روح پیرزنی که در جستجوی بچه‌های خود است؛ روح یک راهبه که به یکباره در هوا ناپدید می‌شود! ممکن است حتی چندین چیز دیوانه کننده دیگر در اطراف شما اتفاق بی‌افتد! این قبرستان یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا است! هرگز به تنهایی وارد این مکان نشوید.

۱۵-عمارت مونت کریستو؛ نیوساوت ولز؛ استرالیا

Mo e C is o, New Sou h Wales, Aus alia

عمارت مونت کریستو، یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا است. آنچه در این کلبه خالی از سکنه در استرالیا باعث ترس و وحشت شده است، یک سری از مرگ‌های غیر طبیعی است! كودک خردسالی كه از پله‌ها در حال سقوط بود؛ سرایدارانی که در یک كلبه به طرز وحشیانه‌ای كشته شدند؛ پسری که در آتش سوخت؛ همگی نمونه‌هایی از این مکان ترسناک هستند! آیا باز هم می‌خواهید این عمارت را از نزدیک ببینید!!!

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی و موقعیت جغرافیایی شهر چمستان

۱۶-برج لندن؛ انگلستان

Towe of Lo do , E gla d

در بازدید از برج لندن، ممکن است یک خانم سفید پوش را مشاهده کنید در حالیکه از دور برای شما دست تکان می‌دهد! هنگام ورود به برج، ممکن است صدای زوزه کشیدن دو کودک را بشنوید! زمانیکه در حال رسیده به بالای برج هستید، این صداها بیشتر می‌شوند! شما در نهایت، شاهد بدن یک زن بدون سر خواهید بود! برج لندن، یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا است.

۱۷- خانه Bo ley Rec o y، لندن

Bo ley Rec o y, Es**7**, E gla d

خانه Bo ley Rec o y، یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا است. یک شب را در این خانه بگذرانید. می‌توانید چهره‌های سوزان را که آزادانه در داخل اتاق می‌چرخند و یک راهبه شناور را در همه‌ جا مشاهده کنید. در این خانه در انگلستان که وحشتناک ترین خانه شناخته شده است، یک سری اتفاقات غم‌انگیز و وحشیانه رخ داده است که باعث بروز چندین رویدادهای غیر طبیعی شده است.

۱۸-هتل استنلی؛ کلرادو، آمریکا

S a ley Ho el, Colo ado, USA

هتل استنلی در کلرادو، یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا است. در حالیکه در این هتل اقامت دارید، هرگز کنجکاو نباشید که چه کسی آهنگ ملودی را با پیانو می‌نوازد! شاید ارواح بچه‌ها را در حال بازی در پله‌ها یا در راهروها ببینید و صداهای پیانو از یک سالن خالی به گوش شما بخورد! اگر هنوز می‌خواهید یک شب را در این هتل مرموز بگذرانید، به هیچ عنوان اتاق شماره ۴۱۸ را انتخاب نکنید!

۱۹-شهرک ایام؛ انگلستان

Eyam, De byshi e, E gla d

اگرچه یک بیماری همه‌گیر طبیعی، مردم محلی را مجبور به تخلیه این شهرک در انگلستان کرد، اما هنوز هم می‌توان روح دختر جوانی بود که در خیابان‌های باریک روستا در حال گردش است را مشاهده کنید. طبق داستان‌های مربوط به شهرک ایام، این دختر سارا میلز نام دارد که قبلاً خدمتکار بود و هنوز در جستجوی راه خود به دنیای دیگر است! شهرک ایام به راستی یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا است.

۲۰-قلعه امیدواری؛ شهر کیپ تاون، آفریقای جنوبی

Cas le of Good Hope – Cape Tow , Sou h Af ica

صداهای عجیب و غریب در همه جا به گوش می‌رسند! قدم زدن‌های نا آرام در راه پله‌ها و فریادهایی که می‌تواند باعث ترس و وحشت شما شوند! آیا حاضرید همه این اتفاقات دیوانه‌وار را باور داشته باشید؟ اگر اینطور نیست، باید از قلعه امیدواری در کیپ تاون دیدن کنید و از نگهبانان آن که از سال‌های قبل شاهد این موارد بوده‌اند، سوال کنید! این مکان مرموز، یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا است.

۲۱-قلعه نفرین شده Châ eau de B issac؛ فرانسه

Châ eau de B issac, Mai e-e -Loi e, F a ce

یک شب را در این قلعه نفرین شده بگذرانید تا بتوانید با بانوی سبزپوش ملاقات کنید! با این حال، هرگز جرات نگاه کردن به چهره او را ندارید. نباید به چهره این بانوی سبزپوش نگاه کنید چرا که سرنوشتی شوم در انتظار شما است! مواردی رخ داده است؛ هنگامیکه افراد داخل قلعه‌ها با دیدن چهره ترسناک او، که سوراخ‌هایی به جای چشم و بینی دارد، قالب تهی کرده‌اند! این قلعه یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا است.

۲۲-ایستگاه راه‌آهن کنفرانس؛ اسپانیا

Ca f a c Rail S a io , Spai

اگرچه این ایستگاه راه‌آهن نقش مهمی در سیستم بین‌المللی راه‌آهن اسپانیا داشت، اما ناگهان پس از یک تصادف در سال ۱۹۷۰، متوقف شد. از آن زمان تاکنون هیچگونه فعالیت بشر دوستانه‌ای صورت نگرفت تا مجدد راه‌اندازی شود؛ این ایستگاه پر پیچ و خم، اکنون به یک شهر ارواح تبدیل شده است و یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا است.

۲۳- شهر زیردریایی؛ شی چنگ؛ چین

U de wa e Ci y, Shiche g, Chi a

شهر شی چنگ در چین که قدمت آن حدود ۱۴۰۰ سال است نیز یکی از یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا است. پس از ساخته شدن ایستگاه برق آبی رودخانه شین، هنگامیکه کل این شهر در زیر دریاچه کیاندائو غرق شد، این شهر نیز نابود شد و هم اکنون یک شهر اسرارآمیز در اعماق آب است.

۲۴- قلعه Cha eau Mi a da؛ بلژیک

Cha eau Mi a da – Celles, Belgium

این قلعه پس از سکونت خاندان لیدکرک – بوفورت، پس از انقلاب فرانسه، به حال خود رها شد. از آن پس به عنوان یتیم خانه استفاده می‌شد. اما اکنون، آنچه که بازدیدکنندگان را در این قلعه جذب می‌کند، داستان‌های اشباح و ارواح و فعالیت‌های ماوراء‌الطبیعه آن است. این قلعه، یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا است.

کلمات پر جستجو:   خرید ویلا در شمال       خرید ویلا در نوشهر        خرید ویلا در چمستان

منبع:

h p:www. h illophilia.comblogsca y-places-a ou d- he-wo ld

ترسناک ترین مکان های دنیا | این ۲۰ مکان را نبینید

ترسناک ترین مکان های دنیا را می‌شناسید؟ گودالی در وسط ترکمنستان که تا ابد در حال سوختن است، کلیسایی در نزدیکی پراگ که از استخوان‌های انسان ساخته شده است، دهکده‌ای کوچک در ژاپن که تعداد عروسک‌های آدم‌نما تقریبا ۱۰ برابر از ساکنان روستا بیشتر است! این موارد تنها تعدادی از مکان‌های مرموز و ترسناک این جهان هستی محسوب می‌شوند.

درست است که ما در یک جهان بزرگ و زیبا زندگی می‌کنیم؛ اما مطمئنا مکان‌های وحشتناک و مرموز هم در سیاره ما وجود دارند. جاهایی که بودن در آن‌ها می‌تواند خون را در رگ‌های ما منجمد کند!

در این مقاله از مجله اینترنتی ایده آل مگ قصد داریم به معرفی ۲۰ مورد از ترسناک ترین مکان‌ های دنیا بپردازیم. اگر شما هم عاشق شگفتی‌ها و عجایب این دنیای پهناور هستید، حتما تا انتها با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

جاده یونگاس شمالی (بولیوی)

یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا ، جاده لاپاز به کوروئیکو در بولیوی است. مسیر پیچ در پیچ یونگاس شمالی به طرزخطرناکی از میان جنگل‌های بارانی آمازون و در ارتفاع بیش از ۴ هزار متر عبور می‌کند.

هنگامی که این ارتفاع ترسناک تک لاین با عرض ناچیز و تقریبا ۳ متر که محافظ هم ندارد و به خاطر مه و باران، دید آن بسیار کم است را در نظر مجسم می‌کنید؛ به راحتی متوجه می‌شوید که چرا این مسیر ۸۰ کیلومتری لقب «جاده مرگ» را دریافت کرده است.

از آن‌جایی که جاده یونگاس شمالی سالانه حدودا ۲۰۰ تا ۳۰۰ مورد مرگ و میر داشت، اکنون بیشتر از اینکه یک مسیر برای وسایل نقلیه باشد، به مکانی برای دوچرخه سواران ماجراجوی کوهستانی تبدیل شده است.

حقایق جذاب درباره جاده یونگاس شمالی 

 دهکده ناگوروی ژاپن

ناگورو یک دهکده کوچک در ژاپن و البته یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا است. ویژگی اصلی این دهکده ترسناک وجود عروسک‌هایی به بزرگی انسان است که تعدادشان تقریبا ۱۰ برابر از ساکنین روستا بیشتر است!

ساخت این عروسک‌ها کار یک هنرمند محلی به نام Tsukimi Aya o است که بعد از مرگ یا ترک اهالی روستا، شروع به ساخت این ماکت‌های عروسکی کرد.

این عروسک‌های عجیب و غریب را می‌توان در موقعیت‌های مختلف در سطح شهر مشاهده کرد. ماهیگیرانی که در حاشیه رودخانه‌ها نشسته‌اند، دانش آموزانی که کلاس‌های درس را پر کرده‌اند و زوج‌های مسنی که روی نیمکت‌ در بیرون از خانه‌ها استراحت می‌کنند.

اکنون در روستای ناگورو نزدیک به ۲۷ انسان زنده و ۳۵۰ عروسک وجود دارد. همین تعداد زیاد عروسک‌ها آن‌جا را به یک سرزمین اسباب بازی عجیب و غریب و تا حدودی وحشتناک تبدیل کرده است!

حقایقی جذاب درباره دهکده ناگورو

 تپه صلیب‌ها در کشور لیتوانی

یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا به خاطر وجود صلیب‌ها شکل گرفته است! مردم از قرن ۱۴ بر روی این تپه در شمال لیتوانی صلیب قرار داده‌اند.

اما داستان شکل گیری این تپه به سال ۱۸۳۱ باز می‌گردد. در این سال، یک قیام برای استقلال لیتوانی شکل گرفت و مردم برای ادای احترام به کشته شدگان این قیام، برای هر فرد مرده یک صلیب بر این تپه‌ها قرار دادند.

این تپه در زمان اشغال شوروی‌ها از سال ۱۹۴۴ تا ۱۹۹۱ یک بار دیگر به محل برای قیام تبدیل شد. در این دوره ۳ بار تپه و صلیب‌ها توسط شوروی بولدوزر شد؛ اما مردم محلی همچنان آن را بازسازی می‌کردند.

در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار صلیب در آن‌جا وجود دارد که به دلیل وزش باد با هم برخورد می‌کنند. از برخورد این صلیب‌ها با هم صداهایی ایجاد می‌شود که سبب وحشت و ترس می‌شود.

حقایقی جذاب درباره تپه صلیب‌ها در لیتوانی 

جزیره عروسک‌های مکزیک

با وجود ثبت جزیره Xochimilco به عنوان یک میراث جهانی در یونسکو، این مکان در نگاه اول به عنوان «جزیره عروسک‌ها» شناخته می‌شود! این جزیره کوچک به خاطر صدها عروسک و قطعات عروسکی که هم از درختان آویزان شده‌اند و هم در میان چمن‌ها پراکنده هستند، معروف است.

افراد شجاع می‌توانند برای خود قایق کرایه کنند، سعی کنند یک راننده را متقاعد سازند که برای بازدید به جزیره برود و با خیال راحت از آب آن را تماشا کنند!

حقایقی جالب درباره جزیره عروسک‌ها

یخچال طبیعی تیلور در قطب جنوب

مکان ترسناک بعدی، ممکن است بیشتر مانند یک صحنه جنایی ساختگی به نظر برسد؛ اما آبشار پنج طبقه و خونین رنگ تیلور (معروف به «خون می‌بارد») یک شگفتی کاملا طبیعی است. این پدیده حدودا مربوط به پنج میلیون سال پیش می‌شود، آن هم زمانی که یخچال‌های طبیعی، دریاچه‌ای پر از میکروب را در زیر خود به دام انداختند.

سطح شوری آب (حدود سه برابر شورتر از اقیانوس) مانع از یخ زدگی آن می‌شود، از طرفی آهن موجود هم باعث رنگی شدن آب می‌شود.

سپس، از طریق یک شکاف در یخچال طبیعی به بیرون نفوذ می‌کند و ما هم شاهد نمایش وحشتناکی از یک رودخانه خون خواهیم بود.

حقایقی جالب درباره یخچال طبیعی تیلور 

شهر سنترالیا در ایالت پنسیلوانیای آمریکا

با یکی دیگر از ترسناک ترین مکان های جهان آشنا شوید! از اواخر دهه ۱۸۰۰ تا ۱۹۶۰  و به لطف معادن زغال سنگ غنی،سنترالیا یک شهر بسیار منحصربه فرد و پر جنب و جوش در ایالت پنسیلوانیا بود. با این حال وقتی در سال ۱۹۶۲ یک مین به طرز مرموزی منفجر شد، شعله‌های آتش از طریق تونل‌های به هم پیوسته در زیر زمین گسترش یافت.

البته شهروندان از این وضعیت باخبر بودند. تا اینکه چند سال بعد دو واقعه بسیار نگران کننده رخ داد:

بعد از این حوادث آسیب زننده، جمعیت شهر به شدت کاهش یافت. به طوریکه از سال ۲۰۱۴ (تاریخ آخرین سرشماری)، فقط هفت نفر از ساکنان در آنجا باقی مانده‌اند. به همین خاطر وقتی از سنترالیا بازدید شد، مانند شهر ارواح به نظر می‌رسید.

اگر یک روزی گذرتان به این شهر متروکه افتاد، بسیاری از ساختمان‌ها را تخریب شده، پیاده‌رو‌ها را خرد شده و دیوارهای نقاشی شده را پر از ترک خواهید دید.

همچنین اگر فراموش کردید که دلیل خلوت بودن شهر چیست، گاهی اوقات می‌بینید که از زمین دود بلند می شود. دانشمندان تخمین می‌زنند که سوختن این آتش زیرزمینی حداقل تا ۲۵۰ سال دیگر ادامه خواهد یافت.

حقایقی جذاب درباره شهر سنترالیا

بیمارستان هیل اشتاین درآلمان

اگر این بیمارستان قدیمی در آلمان تخریب شده به نظر می‌رسد، خب در واقع همین طور هم هست. این مجموعه، در بین سال‌های ۱۸۹۸ تا ۱۹۳۰ به عنوان یک آسایشگاه برای بیماران سل فعالیت می‌کرد. از طرفی، محل نگهداری قربانیان گاز خردل و مسلسل در طول جنگ جهانی اول هم بود.

این بیمارستان که بعدا به بیمارستان هیتلر معروف شد، در دوران جنگ جهانی دوم به عنوان یک مرکز درمانی بزرگ برای سربازان نازی شناخته شد و از سال ۱۹۴۵ تا سقوط دیوار برلین، به عنوان بیمارستان نظامیان شوروی مورد استفاده قرار گرفت.

امروزه تنها از چند بخش بیمارستان به عنوان مرکز توانبخشی بیماران روانی استفاده می‌شود، با این حال اکثر قسمت‌های مجموعه متروکه است. بخش‌های جراحی و روانپزشکی هر دو در معرض تخریب هستند.

در نتیجه، یکی دیگر از ترسناک ترین مکان های جهان این بیمارستان خوف انگیز است. با این تفاسیر قطعا مناسب افراد عادی و یک سفر یک روزه لذت بخش نیست!

حقایقی جذاب درباره بیمارستان هیل اشتاین 

غارهای گومانتونگ واقع در مالزی

یکی دیگر از ترسناک ترین مکان های جهان غارهای گومانتونگ در مالزی هستند که البته جزو شگفتی‌های جغرافیایی هم به شمار می‌روند.

ارتفاع برخی از دیوارهای سنگ آهکی آن به بیش از ۹۰ متر می‌رسد. بازدید کنندگان اغلب این مکان را ترک می‌کنند و آن را یکی از دهشتناک‌ترین تجربه‌هایی که تاکنون از حیات وحش داشته‌اند؛ توصیف می‌کنند!

اول از همه، غار گومانتوگ محل زندگی بیش از دو میلیون خفاش است. به خاطر همین موضوع، لایه‌های ضخیمی از گوانو (که به اصطلاح مدفوع خفاش نامیده می‌شود) کف زمین را پوشانده است.

حتی اگر از بو و منظره مدفوع خفاش ها ناراحت نشوید، جلوتر با چندین میلیون سوسک مالزیایی روبرو خواهید شد. بله! هر کجا که گوانو باشد، سوسک‌ها هم آنجا خواهند بود (دقت کنید، هرکجا)!

درنهایت، اگر از بوی تهوع برانگیز مدفوع خفاش‌ و سوسک‌هایی که روی پاهای شما وول می‌خورند عبور کردید، چندین موجود عجیب و غریب دیگر هم وجود دارند که ممکن است سر راهتان قرار بگیرند.

از جمله مارها، عقرب‌ها، خرچنگ‌های آب شیرین و البته هزارپای بدنام و غول پیکر اسکوتیگرا که سم‌های مختلفی دارند و بسیار بزرگ هستند.

حقایقی جذاب درباره غارهای گومانتونگ 

پرتگاه مسیح

مکان ترسناک‌ بعدی را باید در اعماق دریا پیدا کنید! با اینکه نمونه‌های مختلفی از این مجسمه حضرت عیسی مسیح (ع) در کف اقیانوس پراکنده شده‌ است (از جمله کی لارگو)، اما نسخه اصلی آن در دریای مدیترانه و در ساحل سان فراتوسو قرار دارد.

این مجسمه با ارتفاع ۲۵ متر توسط یک غواص ایتالیایی به نام دویلیو مارکانته در سال ۱۹۵۴ سفارش داده شد. مارکانته در واقع می‌خواست در همان نقطه‌ای که چند سال قبل دوستش داریو گونزاتی هنگام غواصی درگذشته بود، به نوعی یک یادبود قرار دهد.

بدین ترتیب بود که مسیح پرتگاه متولد شد. البته نتیجه کمی ترسناک و شبح وار است! مخصوصا بازوهای باز شده، نگاه رو به بالا و البته جلبک‌ها و خوردگی‌هایی که به وحشتناک بودن آن می‌افزایند.

صرف نظر از اینکه این بنای یادبود را چقدر ترسناک یا زیبا (یا هر دو) می‌دانید، مطمئناً ارزشش را دارد که در عمق ۱۷متری شیرجه بزنید و یک عکس سلفی با عیسی مسیح در زیر آب بگیرید!

حقایقی جالب درباره پرتگاه مسیح

 شهر متروکه پریپیات در اوکراین

اگر بخواهیم تنها از یک محل به عنوان ترسناک‌ترین و عجیب‌ترین مکان در سرتاسر جهان نام ببریم، آنجا قطعا پریپیات خواهد بود. این شهر که در سال ۱۹۷۰ تأسیس شده بود، قبل از تخلیه کامل آن در هنگام وقوع فاجعه چرنوبیل در سال ۱۹۸۶، جمعیتی نزدیک به ۵۰ هزار نفر داشت.

از زمان تخلیه، پریپیات همچنان یک شهر غیر مسکونی باقی مانده است. اگرچه ساختمان‌ها، مبلمان و سایر نشانه‌های حیات، دقیقا در همان جایی که شهروندان سابقشان آنها را ترک کردند، باقی مانده‌اند.

کتاب‌های پوسیده شده را می‌توان در کلاس‌ها پیدا کرد، عروسک‌های کهنه در تختخواب‌ها رها شده‌اند و عکس‌ها هنوز در قاب‌ عکس اصلی خود قرار دارند.

مشهورترین بنای دیدنی شهر، چرخ و فلک پارک تفریحی پریپیات است (یک اسکلت یادگاری از قدیم). اکنون، بعد از پخش سریال چرنوبیل، دولت اوکراین اعلام کرده که این شهر رسماً به یک جاذبه گردشگری تبدیل خواهد شد.

حقایقی جالب درباره شهر پریپیات 

 تابوت ‌های معلق فیلیپین

یکی دیگر از ترسناک ترین مکان های دنیا تنها یک قبرستان عادی نیست؛ چون اگر می‌خواهید در ساگادا به دیدن مردگان بروید، باید به جای پایین، به بالا نگاه کنید! مردم این منطقه به دلیل دفن مردگان خود در تابوت‌های متصل به دیواره صخره‌ها، شناخته شده هستند

این سنت به هزاران سال پیش برمی گردد؛ تابوت خود را می‌ساختند، می‌مردند و در کنار نیاکان به هوا می‌رفتند!

بسیاری از تابوت‌های صخره‌ای قدمتی چندین ساله دارند و همه آنها کاملا با یکدیگر متفاوت هستند؛ زیرا هر کدام به طور شخصی توسط فردی که اکنون درون آنها آرام گرفته است، ساخته شده‌اند.

حقایقی جذاب درباره تابوت‌های معلق 

دروازه جهنم ترکمنستان

با اینکه به ما گفته بودند دروازه جهنم در سانی دیل، کالیفرنیا قرار دارد؛ اما در واقع، ۱۲ هزار کیلومتر با آنجا فاصله داشت! دروازه جهنم در وسط صحرای کاراکوم در ترکمنستان واقع شده است؛ نامی که مردم محلی در واقع برای یک دهانه سوزان به عرض ۷۰ متر انتخاب کرده‌اند و سوختن آن به این راحتی‌ها متوقف نخواهد شد.

هنگامی که دانشمندان جمهوری شوروی در سال ۱۹۷۱ جستجوی نفت را آغاز کردند، به طور تصادفی به یک ذخیره متان برخوردند. بعد از آن سکوی حفاری فرو ریخت، این دهانه تشکیل شد و گازهای خطرناکی در هوا آزاد شدند.

دانشمندان هم تصمیم گرفتند با روشن کردن این دهانه آتشین برای سوزاندن گاز متان، یک محیط غیرعادی را ایجاد کنند که از ۴۰ سال پیش تا به حال همچنان روشن باقی مانده است. بنابراین اصلاً عجیب نیست که به عنوان یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا شناخته شود!

حقایقی جالب درباره دروازه جهنم 

دخمه کاپوچین در پالرمو واقع در ایتالیا

از بین همه سردخانه‌های دنیا، از سالزبورگ گرفته تا پاریس، هیچ یک به اندازه دخمه کاپوچین در سیسیل وحشتناک تر نیستند! بعد از اینکه که گورستان کاپوچین از بین رفت، این محیط پهناور در اواخر قرن شانزدهم ایجاد شد.

در ابتدا قرار بود که فقط مردان مذهبی ساکنان ابدی آن باشند؛ اما وقتی اخباری در مورد تغییر روند طبیعی مومیایی‌ شدن منتشر شد، شهروندان محلی هم این مکان را به عنوان استراحتگاه نهایی خود انتخاب کردند.

در نتیجه، اکنون مقبره‌های زیرزمینی دارای حدودا ۸۰۰۰ جسد هستند که هرکدام به راهروهای جداگانه‌ای تقسیم شده اند. برای مثال یکی برای شخصیت‌های مذهبی، دیگری برای مردان حرفه‌ای، دیگری برای کودکان و حتی یکی قسمت برای خانم‌های باکره.

اجساد در حالت‌های بسیار عجیبی قرار گرفته‌اند و مانند یک موزه به نمایش گذاشته می‌شوند، بدون اینکه لباسی بر تن داشته باشند. این یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا کمی سرگرم کننده به نظر می‌رسد نه؟!

حقایقی جالب درباره دخمه کاپوچین 

 جزیره مارها در سائو پائولو

این جزیره به معنای واقعی یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا بشمار می‌رود! ایله دا کی مادا گرنجی (در زبان پرتغالی به معنای جزیره بزرگ سوخته شده)، در حدود ۹۰ مایلی ساحل سائو پائولو واقع شده و یکی از خطرناک‌ترین جزایر در کل جهان به شمار می‌رود.

این منطقه به دلیل تعداد زیاد افعی‌های طلایی شهرت پیدا کرده و برخی مطالعات نشان می‌دهند که به طور متوسط ​​ در هر متر مربع یک تا پنج مار وجود دارد!

به دلیل تعداد زیاد مارها، با گذر زمان سم آن‌ها قوی‌تر شد و سم این مارها از هم گونه‌های خود، ۵ برابر قوی تر است. این یعنی اینکه سم آن‌ها قادر است طعمه‌ها را فورا شکار کند و همچنین گوشت انسان را هم ذوب می‌کند.

به دلیل این میزان از قدرت، دولت برزیل ورود مردم به این جزیره را ممنوع کرده است (حتی اگر خودتان هم مایل باشید!).

حقایقی جذاب درباره جزیره مارها 

کلیسای استخوان سدلچ درجمهوری چک

قلعه شگفت انگیز سدلچ یک کلیسای کوچک است که پایین‌تر از کلیسای All Sai s واقع شده و در سراسر جهان به خاطر تزئینات عجیب خود شهرت دارد. از طرفی، یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا هم به شمار می‌رود!

در اوایل دهه ۱۳۰۰، یک راهب بزرگ کمی از خاک بیت المقدس را با خود به سدلچ آورد، آن را در قبرستان کلیسا پخش کرد و ناگهان همه اعلام کردند که می‌خواهند در آن مکان مقدس خاک شوند! به همین خاطر تعداد مردگان دفن شده افزایش یافت. برای داشتن مکان دفن جدید نیاز بود تا اجساد قدیمی نبش قبر شوند.

از طرفی راهبان تصمیم گرفتند که استخوان‌های قدیمی را دور نریزند و از آنها استفاده مفیدی کنند! یک نجار محلی به نام F a išek Ri که این وظیفه دلهره آور را بر عهده داشت، می‌بایست بیش از ۴۰،۰۰۰ بقایای انسانی را به شکلی زیبا و منظم درست کند. او این کار را به نحو احسن انجام داده است.

این سازه‌های استخوانی شامل چهل چراغ‌، یک تاج خانوادگی و چندین نوار استخوانی می‌شوند که از سقف آویزان هستند! خیره کننده‌ترین اثر احتمالا لوستر عظیم کلیسا است که تقریبا همه استخوان‌های موجود در بدن انسان را در خود دارد.

حقایقی جالب درباره کلیسای استخوان سدلچ 

آتشفشان کاوا ایجن در جاوای اندونزی

آتشفشان کاوا ایجن در اندونزی هم ترسناک است و هم دیدنی! قله جاوا دارای مقادیر غیر طبیعی از گازهای سولفوریک است که به دمای بیش از ۱۰۰۰ درجه فارنهایت رسیده و با نفوذ در بین ترک‌ها و تماس با هوا، شعله‌ور می‌شوند.

این گازها گاهی اوقات به صورت گوگرد مایع متراکم می‌شوند که بعد از آن یک سایه آبی رنگ و رویایی به خود می‌گیرد و مانند گدازه به پایین آتشفشان سرازیر می‌شود.

اگرچه این نورهای زیبا فقط در تاریکی دیده می‌شوند؛ اما گوگردهای آتشفشان در تمام ساعات از شبانه روز می‌سوزند. در نتیجه هوای اطراف پر از دی اکسید گوگرد می‌شود و از طرفی هم دریاچه مجاور به خاطر اشباع اسید کلریدریک سبز رنگ شده است.

حقایق جالب درباره آتشفشان کاوا ایجن 

هاو پار ویلا در سنگاپور

باورکردنش کمی سخت است، اما یکی از ترسناک‌ترین مکان‌های دنیا در واقع یک پارک تفریحی برای کودکان است! بله، «هاو پار ویلا» یک پارک ۸۲ ساله واقع در سنگاپور است که واقعا نقطه مقابل دیزنی لند است!

ورودی رنگارنگ آن از طاق‌هایی به سبک چینی ساخته شده که کاملاً بی خطر به نظر می‌رسد؛ اما وقتی داخل پارک می‌شوید، بیش از ۱۰۰۰ مجسمه جلوی چشم‌تان ظاهر می‌شود که یکی از یکی عجیب‌تر هستند (بله، وجود سر انسان روی یک خرچنگ غول پیکر حتی آن را عجیب‌تر هم می‌کند!).

۱۰ دادگاه جهنمی با موضوع جهان آخرت، ویژگی اصلی هار پار ویلا است. این شهر فرنگ که به عنوان یک روش برای آموزش اخلاق به کودکان خردسال در نظر گرفته شده، مجازات‌های شدید را همراه با یک پلاکارد توضیح می‌دهد و هشدار می‌دهد که هر گناه چه تنبیهی را به همراه دارد.

شما در آنجا افرادی را می‌بینید که با یک اره غول پیکر از وسط دو نصف می‌شوند! (جرم: سواستفاده از کتاب)، تکه تکه می‌شوند! (جرم: تقلب در امتحانات) و یا به دره‌ای از چاقوها پرتاب می‌شوند! (جرم: پول نزول کردن)

حقایقی جالب درباره پارک هاو پار ویلا 

ترسناک ترین گودال آبی جهان

یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا در ۱۶۰ کیلومتری ساحل بلیز واقع شده و دارای آب‌های زیبای مرجانی و کم عمق فیروزه‌ای است. در این مکان یک گودال آب بزرگ و عمودی با عمق بیش از ۱۲۰ متر وجود دارد! بله، شما ناگهان با یک حفره عمیق و دایره‌ای شکل در وسط این جزیره مرجانی روبرو خواهید شد.

غواصان برای دیدن یک جاذبه منحصر به فرد، به این مکان هجوم می‌آورند. دیدنی های این مکان شامل استالاکتیت‌ها و استالاگمیت‌های عظیم زیرآبی است که در آخرین دوره عصر یخبندان تشکیل شده‌ است.

اطراف این غار عمودی و حدودا ۱۲ متر زیر سطح آب، از سنگ آهک پوشیده شده که به واقع یک شیرجه مستقیم به سمت ناشناخته‌ها است.

هرچه غواصان پایین‌تر می‌روند، سازه های صخره‌ای هم شفاف‌تر و زیباتر می‌شوند. برای درک کامل این تجربه فوق العاده بی‌نظیر، ویدئوی قهرمان جهان یعنی گیوم نری (Guillaume Ne y) که با یک شیرجه آزاد، مستقیما به چاله آبی وارد می‌شود را ببینید.

حقایقی جالب درباره ترسناک‌‌ترین گودال جهان

جنگل آئوکیگاهارا در ژاپن

این جنگل به ظاهر آرام در پایین کوه فوجی واقه شده است. جنگل آئوکیگاهارا دارای تاریخچه ای فوق العاده دردناک است. آئوکیگاهارا که به زبان عامیانه «جنگل خودکشی» نام دارد، دومین منطقه محبوب در جهان (بعد از پل گلدن گیت) برای خودکشی است. تنها در سال ۲۰۱۰، ۲۴۷ نفر تلاش کردند در اینجا خودکشی کنند که ۵۴ نفر از آن‌ها هم موفق شدند.

برخی دلیل این اتفاقات را ارتباط جنگل با شیاطین افسانه‌های ژاپنی می‌دانند. برخی دیگر هم به تراکم درختان اشاره می‌کنند که صدا را خفه می‌کند و گم شدن در جنگل را آسان‌تر می‌شود.

به دلیل همین ویژگی که بسیاری از کوهنوردان مسیر خود را با طناب یا نخ مشخص می‌کنند تا پیدا کردن مسیر بازگشت آسان‌تر شود.

مسئله خودکشی همراه با لباس‌ها و نامه‌هایی که در سرتاسر سوراخ سمبه‌های جنگل‌ پراکنده شده، به این جنگل یک حالت بسیار ترسناک می‌دهد که حتی استخوان‌هایتان را هم به لرزه در می‌آورد!

حقایق ترسناک درباره جنگل خودکشی 

ویو رونکونن، باغ مجسمه پاریکالا در فنلاند

ویو رونکونن یکی از مشهورترین هنرمندان معاصر در فنلاند است. او یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا را در حیاط خانه خود ساخته است. او فردی بسیار منزوی بود و از نمایش آثار خود در فضاهای عمومی خودداری می‌کرد.

در عوض او یک مجموعه‌ متشکل از تقریبا ۵۰۰ مجسمه بتونی در حیاط خانه خود ساخت و به این ترتیب باغ مجسمه شخصی خود را تشکیل داد.

در واقع این مجموعه ترسناک رونکونن است که از مجسمه‌های بسیار وحشتناک و تکی تشکیل شده، به طوری که یک راهبه در پشت بوته‌ها کمین کرده و یک مرد عباپوش با بازوهای بلند و کشیده خودنمایی می‌کند!

اگر تمایل دارید که دیگر خواب آرام نداشته باشید، پوزخندهای شیطانی (با دندان‌های واقعی انسان) و چشمان سیاه و گود افتاده این مجسمه‌ها در یکی از ترسناک ترین مکان های دنیا، دقیقاً همان چیزی است که باید از آن‌ بازدید کنید!

حقایق جالب درباره ویو رونکونن

کلام پایانی

این مکان‌ها از جمله دلهره آورترین مکان های دنیا هستند و می توانند یکی از مقاصد گردشگری افرادی باشند که از ترسیدن لذت می برند. به نظر شما کدامیک از این مکان ها ترسناک تر است؟

در صورتی که همچنان در رابطه با ترسناک ترین مکان‌های دنیا سوال یا ابهامی دارید حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت، پاسخ‌گوی شما عزیزان باشیم.

ترسناک ترین مکان های دنیا